Kobieta z maseczką na twarzy
©glisic_albina/Fotolia

Jabłkowa maseczka na twarz oczyszcza i odmładza skórę

Kobieta z maseczką na twarzy
©glisic_albina/Fotolia

Maseczka z jabłka to naturalny, niedrogi i łatwy do przygotowania kosmetyk, który złuszcza martwy naskórek, odżywia i odmładza cerę. Można stosować maseczkę przygotowaną wyłącznie z jabłka albo dodać do niej inne składniki, które sprawią, że będzie ona jeszcze bardziej skuteczna.

Działanie maseczki z jabłka na skórę

Jabłko jest bogate w przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki niszczące włókna kolagenowe skóry i spowalniają proces starzenia się. Popularna odmiana jabłek, która jest szczególnie bogata w przeciwutleniacze, to Idared. Najwięcej przeciwutleniaczy ma skórka jabłek, niestety na skórce najczęściej znajdują się też chemiczne substancje, stosowane po to, żeby jabłka lepiej się przechowywały. Jeśli więc zamierzasz przygotować maseczkę z jabłek hodowanych, obierz je ze skórki. Jeżeli natomiast masz dostęp do jabłek rosnących dziko, z daleka od ulicy, możesz wykorzystać je do przyrządzenia maseczki razem ze skórką.

 

Jabłka zawierają kwasy owocowe AHA, które w maseczce działają oczyszczająco na skórę, pomagają usunąć martwy naskórek, zmiękczają i wygładzają skórę, dzięki czemu wygląda ona świeżo, zdrowo i staje się bardziej napięta.

 

Dzięki zawartości witaminy C, cynku, selenu i kwercetyny jabłka doskonale odżywiają skórę i wzmacniają naczynka krwionośne. Mogą ją więc stosować osoby, które mają cerę skłonną do naczynek i delikatną.

Pobierz dostępny w internecie kod rabatowy Sephora i zamów sobie maseczki do twarzy bez obaw o duży rachunek!

Jak przygotować maseczkę z jabłka i jak ją stosować?

Maseczkę przygotowuje się ze świeżych jabłek startych na tarce. Należy zawsze sporządzać taką porcję, jaka wystarczy na jedną maseczkę, i wykorzystywać ją od razu po przygotowaniu, nie przechowywać. Starte jabłko należy nałożyć na twarz i zmyć po 15-20 minutach.

 

Do maseczki można dodać jedną łyżkę jogurtu naturalnego, wtedy będzie miała jeszcze lepsze właściwości nawilżające.

 

Aby sporządzić intensywną maseczkę oczyszczającą i odmładzającą do jabłka można dodać zblendowanego ananasa, zawierającego enzym rozkładający białka – bromelinę. Po zmyciu takiej maseczki należy wklepać w twarz delikatny krem nawilżający.

Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzegorz Bardowscy planują drugi ślub! Tylko nam zdradzili, dlaczego!

zobacz 02:17