Kobieta z maseczką na twarzy
©Voyagerix/Fotolia

Maseczka z glinki oczyszcza, matuje i odmładza cerę

Kobieta z maseczką na twarzy
©Voyagerix/Fotolia

Glinka zielona pozyskiwana jest ze skał krzemionkowo-aluminiowych, proszek ten bogaty jest w sole mineralne i absorbuje szkodliwe substancje. Maseczka z glinki odżywia i wygładza skórę, pomaga zwalczać obecne na niej toksyny, odkaża ją i pomaga walczyć z trądzikiem.

Działanie maseczki z glinki zielonej

Glinka zielona zawiera m.in. sole wapnia, magnezu, fosforu, potasu, sodu, krzemionkę oraz selen i cynk. Dzięki temu sporządzona z niej maseczka dostarcza skórze pierwiastków wpływających na jej zdrowie i ładny wygląd.

 

Glinka zielona ma właściwości absorpcyjne – wiąże toksyny oraz zbędne produkty przemiany materii, dzięki czemu skutecznie oczyszcza skórę i zapobiega pojawianiu się na niej szkodliwych bakterii oraz grzybów. Zapobiega też rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów, które powodują trądzik.

 

Maseczka z glinki jest szczególnie polecana osobom o cerze tłustej i trądzikowej m.in. dlatego, że pochłania nadmiar sebum, zamyka pory i sprawia, że skóra staje się matowa. Maseczkę z glinki mogą stosować też osoby o cerze dojrzałej, ponieważ poprawia ona ukrwienie skóry, ujędrnia ją i wygładza.

Ja przygotować i stosować maseczkę z glinki zielonej?

  • Najprostszym sposobem na maseczkę z glinki jest zmieszanie łyżeczki proszku glinki zielonej z niewielką ilością wody. Powstałą w ten sposób papkę należy nałożyć na twarz i zmyć po 20-30 minutach.
  • Do pielęgnacji cery trądzikowej można stosować maseczkę z glinki z dodatkiem startej na tarce cebuli, dzięki temu zyska jeszcze silniejsze właściwości antyseptyczne.
  • Jeśli natomiast chcemy, żeby maseczka jeszcze lepiej odżywiła skórę, możemy dodać do niej łyżkę naturalnego miodu.

 

Uwaga! Glinka nie powinna mieć kontaktu z metalowymi przedmiotami, ponieważ może stracić swoje korzystne właściwości. Maseczkę z glinki najlepiej jest przygotowywać w ceramicznym naczyniu, posługując się drewnianym lub ceramicznym przyrządem do mieszania, np. łyżeczką albo patyczkiem.

 

Glinka zielona dostępna jest w sklepach z naturalnymi lekami i kosmetykami. Można ją kupić w opakowaniach różnej wielkości. Za saszetkę 50 g, wystarczającą do przygotowania 4-5 porcji maseczki, zapłacimy ok. 6-7 zł. Cena większego, 100-gramowego opakowania, to ok. 8-10 zł.

Już dziś wykorzystaj Notino kod rabatowy i spraw sobie maseczkę z glinki zielonej w atrakcyjnej cenie.

Przeładuj

Te gwiazdy zainwestowały w swoje zęby! Kiedyś nie uśmiechały się tak chętnie: Pazura, Piaseczny, Lewandowska...

zobacz 01:22