Posiekana cebula
©Mara Zemgaliete/Fotolia

Maseczka z cebuli – skuteczny sposób na trądzik

Posiekana cebula
©Mara Zemgaliete/Fotolia

Maseczka z cebuli pomaga pozbyć się bakterii oraz grzybów, które są częstą przyczyną trądziku i innych mało estetycznych zmian skórnych. Cebulowa maseczka ma też właściwości odżywcze, dostarcza m.in. tak ważnych dla zdrowia skóry pierwiastków, jak cynk, krzem i siarka.

Maseczka z samej cebuli

Maseczkę z cebuli można stosować bez żadnych dodatków. Wystarczy wtedy zetrzeć cebulę na tarce i nałożyć miąższ na twarz. Po ok. 15 minutach należy spłukać maseczkę z twarzy.

 

Dodatkowe składniki sprawią jednak, że maseczka stanie się jeszcze bardziej skuteczna w walce z krostami, zmianami trądzikowymi i przetłuszczającą się cerą.

Maseczka z cebuli, jogurtu naturalnego i mąki ziemniaczanej na trądzik

Maseczka z cebuli z dodatkiem mąki ziemniaczanej oprócz tego, że odkaża skórę, sprawia też, że staje się ona matowa. Niesłodzony jogurt naturalny pomaga natomiast pozbyć się szkodliwych bakterii i działa probiotycznie: wzmacnia prawidłową florę bakteryjną, tworzącą powłokę ochronną skóry.

 

Składniki:

  • 1 duża biała cebula,
  • 1 łyżka jogurtu naturalnego,
  • 1 łyżka mąki ziemniaczanej.

 

Startą na tarce cebulę należy zmieszać z pozostałymi składnikami i bezpośrednio po przyrządzeniu nałożyć na skórę. Po 15 minutach maseczkę trzeba zmyć ciepłą wodą.

Maseczka z cebuli i glinki zielonej

Do startej na tarce cebuli można też dodać łyżkę glinki zielonej, dzięki temu maseczka będzie miała jeszcze silniejsze właściwości antyseptyczne oraz ściągające i złuszczające. Cebulę należy rozrabiać z glinką, dodając odrobinę przegotowanej wody. Następnie maseczkę nakłada się na twarz cienką warstwą i po 20 minutach zmywa ciepłą wodą.

 

Zieloną glinkę w postaci proszku można kupić w sklepach z produktami do przygotowywania naturalnych kosmetyków. Opakowanie zawierające 250 g glinki kosztuje ok. 25 zł.

 

Przeładuj

Marietta z "Hotel Paradise" wbija szpilę uczestnikom pierwszej edycji show! "W "Love Island" wszyscy są ładni"

zobacz 01:22