kobieta smarująca dłoń maścią
©StudioLaMagica/Fotolia.com

Nawilżająca maść z witaminą A – doskonały środek na zmarszczki, trądzik, przebarwienia, rany i otarcia

kobieta smarująca dłoń maścią
©StudioLaMagica/Fotolia.com

Krem z witaminą A to doskonały środek nawilżający o delikatnym zapachu. Jego główny składnik – retinol – złuszcza naskórek oraz przyspiesza regenerację skóry. Maść witaminową można stosować na trądzik, a także przebarwienia.

Maść ochronną z witaminą A można stosować na całym ciele. Ważne jednak, aby nie używać jej na twarzy codziennie dłużej niż przez kilka dni, ponieważ może zatykać pory. Co ciekawe, cena preparatu nie przekracza 5 złotych.

Skład maści z witaminą A

Maść z witaminą A zawiera retinol z grupy retinoidów – pochodną czystej witaminy. Retinol ma łagodniejsze działanie niż czysta witamina. W składzie maści jest też gliceryna. Dodatkowe substancje to woda oczyszczona i niekiedy aromat cytrynowy. Krem witaminowy ma delikatny zapach.

Maść z witaminą A to najlepszy sposób na nawilżenie przesuszonej skóry! Pobierz kod rabatowy Wizaż24 i kup kremy z tym składnikiem!

Krem z witaminą A na zmarszczki

Witamina A przyspiesza złuszczanie się naskórka oraz odnowę komórkową skóry. Ma udział w produkcji włókien elastynowych i kolagenowych, dzięki czemu opóźnia pojawienie się zmarszczek. Wzmożone wydzielanie kolagenu pozwala też na wygładzenie już istniejących.

Działanie nawilżające maści z witaminą A

Krem z witaminą A bardzo silnie natłuszcza mocno wysuszone, a nawet popękane miejsca na skórze. Wspomaga też proces regeneracji naskórka. Jest idealnym rozwiązaniem na przesuszone łokcie, stopy, dłonie i kolana.

Krem z witaminą A na przebarwienia

Retinol znajdujący się w maści witaminowej redukuje przebarwienia. Bardzo często znajdują się one w naskórku – wierzchniej warstwie skóry. Retinoid ma działanie złuszczające, dzięki czemu plamy szybko jaśnieją i po niedługim czasie znikają.

Maść z witaminą A na trądzik

Maść z witaminą A łagodzi stan zapalny, który często towarzyszy trądzikowi. Preparat zmniejsza też ilość wydzielanego łoju, który zatyka ujścia gruczołów łojowych. To główna przyczyna powstawania wyprysków. Krem witaminowy przyspiesza regenerację naskórka, dzięki czemu pryszcze bardzo szybko znikają.

Maść z witaminą A na rany

Maść ochronna korzystnie wpływa na proces gojenia się ran, otarć oraz oparzeń. Warto jednak wiedzieć, że nie należy jej nakładać na otwarte rany.

Maść ochronna z witaminą A na skórę pod oczami

Krem z witaminą A idealnie natłuszcza cienką skórę pod oczami. W tym miejscu na twarzy nie ma gruczołów łojowych, przez co szybciej pojawiają się tam zmarszczki. Preparat dodatkowo zmniejsza worki i sińce pod oczami oraz chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi.

Maść z witaminą A zamiast balsamu do ust

Maść witaminową można z powodzeniem stosować na spierzchnięte, wysuszone usta. Doskonale zastępuje balsamy i pomadki. Natłuszcza, nawilża i chroni delikatną skórę warg.

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43