kamienie na plecach kobiety
©junce11/Fotolia.com

Masaż kamieniami pozytywnie oddziałuje na zdrowie i urodę

kamienie na plecach kobiety
©junce11/Fotolia.com

Masaże kamieniami są skuteczną formą relaksacyjną, pozytywnie wpływającą na skórę i mięśnie. Wskazane są one dla osób, których życie wypełnione jest sytuacjami stresogennymi. Masaże te wykonywane są także w postaci leczniczych zabiegów na rwę kulszową, a także choroby reumatyczne.

 

Masaże kamieniami są obecnie bardzo modną formą relaksu, znajdującą się w ofercie niemalże każdego ośrodka typu SPA. Idea masażu przy użyciu kamieni narodziła się ponad 5 tys. lat temu w Indiach.

Rodzaje kamieni, stosowanych do masażu

Do wykonania masażu kamieniami potrzeba zestawu ok. 40 kamieni, najlepiej o zróżnicowanym kształcie. Do masażu używa się wyłącznie kamieni wulkanicznych, uformowanych w wyniku oddziaływania na nie wody. Największą popularnością cieszą się kamienie bazaltowe, które charakteryzują się szarym, ciemniejącym pod wpływem wody, kolorem. Zazwyczaj są one płaskie o owalnym kształcie, który nadawany jest im podczas obróbki, mającej na celu zniwelować ostre krawędzie kamieni. Do masażu wykorzystuje się również kamienie marmurowe, nefrytowe, szmaragdowe, szafirowe. Łączą je owalny kształt i łagodne krawędzie.

Masaż gorącymi kamieniami – na czym polega?

Najpopularniejszym typem masażu kamieniami jest masaż przy użyciu gorących kamieni, wykonanych z bazaltu i marmuru. Tego typu seans trwa ok. 60 minut i odbywa się przy akompaniamencie relaksacyjnej muzyki. Do podgrzania kamieni najlepiej użyć naturalnej wody morskiej. Przy wykonywaniu takiego masażu najważniejszą kwestią jest odpowiednie rozłożenie kamieni. Powinno się to odbywać zgodnie z mapą czakr, znajdującą się na ludzkim ciele, według filozofii Wschodu. Wyróżnia się siedem czakr: podstawową, seksu, splotu słonecznego, serca, gardła, trzeciego oka i korony. Każda z nich znajduje się w innym miejscu i charakteryzuje się różnymi atrybutami: przykładowo czakra seksu, usytuowana jest w podbrzuszu i oddziałuje na życie seksualne.

Zalety masażu kamieniami – co dają tego typu zabiegi?

Masaż kamieniami, charakteryzuje się wieloma właściwościami. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • działanie antystresowe,
  • łagodzenie objawów depresji,
  • regeneracja skóry,
  • uelastycznianie mięśni,
  • łagodzenie objawów rwy kulszowej i chorób reumatycznych,
  • pobudzanie krążenia,
  • pomoc w walce z bezsennością.

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43