pani z ładnymi włosami
©Voyagerix/Fotolia

Majonez idealny na suche i zniszczone włosy

pani z ładnymi włosami
©Voyagerix/Fotolia

Majonez można stosować jako maseczkę na włosy. Dzięki swoim właściwościom doskonale odżywia, regeneruje, nawilża zniszczone i suche włosy.

Majonez na włosy – jakie ma działanie?

Majonez zawiera żółtka jajek i oliwę dlatego zalecany jest na suche, zniszczone włosy. Regularne stosowanie majonezu odżywi, zregeneruje, nawilży i wypielęgnuje włosy. Systematyczne używanie majonezowej maseczki nada włosom objętość i wzmocni je. Oprócz tego włosy po majonezie będą miękkie, błyszczące bardziej podatne na układanie.

Maseczka lub odżywka z majonezu na włosy

Majonez na włosy najlepiej stosować w postaci maseczki lub odżywki. Przed przygotowaniem preparatu z majonezu najlepiej wyjąć go wcześniej z lodówki, by nabrał temperatury pokojowej. Dopiero po mniej więcej godzinie można zrobić majonezowy kosmetyk.

Majonezowa maseczka na włosy z jajkiem i oliwą z oliwek

Do trzech łyżek majonezu dodaj jedno (wcześniej ubite) jajko i dwie łyżki oliwy z oliwek. Energicznym ruchem wymieszaj składniki ze sobą, tak by powstała jednolita konsystencja. Powstałą maseczkę rozprowadź równomiernie na włosach, przykryj je folią, potem ręcznikiem i w takiej postaci pozostaw na około 30-40 minut. Potem spłucz dokładnie ciepłą wodą i umyj szamponem.

Majonezowa maseczka na włosy z żółtkiem i sokiem z cytryny

Do trzech łyżek majonezu dodaj jedno żółtko i wyciśnięty sok z całej cytryny. Całość dokładnie ze sobą wymieszaj, po czym nałóż na zwilżone wodą włosy. Załóż na głowę czepek i owiń głowę ręcznikiem. Pozostań tak przez 20-30 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz włosy ciepłą wodą, umyj szamponem i nałóż wybraną odżywkę. 


Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58