Łopian - liście i kwiaty
©Otto Durst/Fotolia

Olej z korzenia łopianu leczy łupież i choroby skóry, zapobiega wypadaniu włosów

Łopian - liście i kwiaty
©Otto Durst/Fotolia

Łopian to roślina, która wzmacnia włosy, leczy choroby skóry głowy, m.in. łupież, i zapobiega wypadaniu włosów. Olej z korzenia łopianu można stosować do olejowania włosów.

Właściwości oleju z korzenia łopianu

Korzeń łopianu zawiera taniny, olejki eteryczne i związki poliacetylenowe o właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych. Dzięki temu przeciwdziała łupieżowi i leczy jego objawy. Przynosi ulgę w dolegliwościach towarzyszących chorobom skóry głowy, np. swędzeniu i pieczeniu skóry. Inulina natomiast pomaga w odbudowaniu flory bakteryjnej skóry głowy, wspomaga w ten sposób regenerację skóry i zwiększa jej odporność na bakterie i grzyby wywołujące łupież.

 

Zawarte w korzeniu łopianu: karoten, kwas krzemowy i proteiny odżywiają i wzmacniają cebulki włosów i same włosy, zapewniają też włosom zdrowy wygląd. Olej z korzenienia łopianu polecany jest szczególnie do pielęgnacji włosów zniszczonych wielokrotnym lub intensywnym farbowaniem.

Jak stosować olej z korzenia łopianu?

Olej z korzenia łopianu należy stosować 3 razy w tygodniu. Jego niewielką ilość należy wmasować w skórę głowy i we włosy i pozostawić na ok. 20 minut. Po tym czasie trzeba zmyć go delikatnym szamponem i ciepłą wodą.

 

Już po miesiącu regularnego stosowania olejku efekty powinny być widoczne.

 

Uwaga! Olej z korzenia łopianu przyciemnia włosy. Nie stosuj go, jeśli zależy ci, żeby twoje jasne włosy nie ściemniały.

Gdzie kupić olej z korzenia łopianu?

Olej z korzenia łopianu można kupić w sklepach zielarskich stacjonarnych i internetowych. Buteleczka o pojemności 150 ml kosztuje ok. 25-30 zł. Olej jest dość wydajny, opakowanie o pojemności 150 ml, przy stosowaniu oleju 3 razy w tygodniu na włosy średniej długości, może wystarczyć na 4-5 miesięcy.

Przeładuj

Z okazji urodzin Party.pl Izabela Janachowska wybrała cztery najpiękniejsze suknie ostatnich czterech lat!

zobacz 01:53