Kobieta w turbanie z kremem na twarzy
Image by LifetimeStock.com

Kuracja drożdżowa – do picia i nakładania zewnętrznego

Kobieta w turbanie z kremem na twarzy
Image by LifetimeStock.com

Kuracja drożdżowa pomoże wygoić skórę, jest bardzo skuteczna w leczeniu zmian trądzikowych. Drożdże można pić lub stosować jako maseczkę.

Drożdże – do jedzenia, picia, leczenia i pielęgnacji

Drożdże stosuje się do produkcji wyrobów piekarniczych, alkoholi, ale znajdują także zastosowanie w medycynie – są składnikiem leków i szczepionek antynowotworowych. Kurację drożdżową można wykorzystać do pielęgnacji skóry i włosów – zewnętrznie w formie maseczki lub do picia.

Kuracja drożdżowa – drożdże do picia

Pierwszy sposób wykorzystania drożdży polega na rozpuszczaniu 1/3 opakowania drożdży (100 g) w szklance zagotowanego mleka lub wody, które następnie należy wymieszać, przestudzić i wypić. Zaleca się stosowanie kuracji drożdżowej trzy razy w tygodniu przez około 3 miesiące.

Kuracja drożdżowa – maseczki z drożdży

Można kupić gotowe maseczki drożdżowe lub przygotować je samodzielnie. Maseczkę można położyć na twarz, ale też inne miejsca z dolegliwościami skórnymi, np. ropne wypryski na plecach, dekolcie. Do ¼ opakowania drożdży należy dodać 50 ml ciepłego mleka i dobrze wymieszać. Jeśli skóra jest przesuszona, warto dodać pół łyżki oliwy. Z kolei kurację drożdżową na przebarwienia, dobrze jest wzbogacić o sok wyciśnięty z połowy cytryny. Po 15 minutach należy zdjąć maseczkę i umyć ciało ciepłą wodą. Kurację drożdżową należy stosować tak długo, aż pojawią się efekty.

 

Aby otrzymać maseczkę z drożdży, cztery łyżki drożdży powinno się połączyć z łyżką płynnego miodu i taką ilością wody mineralnej, która pozwoli otrzymać konsystencję papki. Po kwadransie, maseczkę ściąga się i myje ciało ciepłą wodą.

 

Do kuracji można zastosować zarówno drożdże piekarnicze, jak i piwne. Skórze i włosom lepiej służą te piwne, ale i piekarnicze mogą pomóc, mimo że są uboższe w witaminy.

Kuracja drożdżowa - przeciwwskazania i skutki uboczne

Kuracji drożdżowej nie powinny stosować osoby uczulone na drożdże i pleśń, alergicy, chorzy na grzybicę. Drożdży nie należy pić w przypadku chorób zapalnych jelit - choroby Leśniowskiego i Crohna, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

 

Picie drożdży może wywoływać migreny i zmiany skórne: zaczerwienienia, opuchnięcia, dlatego przed zastosowaniem kuracji drożdżowej warto skonsultować się z lekarzem.

Przeładuj

Mikołaj Roznerski nie spędził walentynek z Adrianą Kalską! Nad ich związkiem zawisły czarne chmury?

zobacz 00:25