kobieta trzymająca obok oka tubkę z kremem pod oczy
© puhhha/Adobe Stock

Pielęgnacja twarzy: jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?

kobieta trzymająca obok oka tubkę z kremem pod oczy
© puhhha/Adobe Stock

Krem pod oczy to niezbędny kosmetyk do pielęgnacji skóry twarzy, zwłaszcza, gdy pojawiły się na niej pierwsze zmarszczki. Kosmetyk wzmacnia i odżywia delikatną skórę wokół oczu, ale należy go stosować w odpowiedni sposób, używając niewielkiej ilości produktu. W trakcie aplikacji można dodatkowo wykonać delikatny masaż opuszkami palców.

 

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna, przez co czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, silniej na nią oddziałują, a na jej powierzchni najszybciej zauważy się pierwsze zmarszczki. Opuchlizna i niezdrowy koloryt skóry to często również efekt nieprzespanych nocy, stresu, nadużywania alkoholu. Krem pod oczy wzmacnia delikatną skórę, wygładza zmarszczki, rozjaśnia cerę.

Krem pod czy – ilość ma znaczenie

Ilość nakładanego kosmetyku ma znaczenie. Nie bez przyczyny kremy pod oczy sprzedawane są w niewielkich opakowaniach, zwykle o pojemności 15 ml. Mniejsze opakowania sprawiają, że kosmetyk automatycznie stosuje się oszczędniej. Na jedno oko wystarczy zaaplikować krem o wielkości główki od szpilki. Nakładanie obfitej warstwy kosmetyku w okolice oczu może znacznie obciążyć delikatną skórę wokół nich oraz spowodować opuchnięcia. Istnieje również ryzyko, że zbyt duża ilość kremu dostanie się do wnętrza oka, co wywoła nieprzyjemne podrażnienia i zaczerwienienie.

Krem pod oczy – aplikacja, krok po kroku

Stosując krem pod oczy, można dodatkowo wykonać masaż delikatnych okolic. Czynność wykonywana codziennie nie tylko przyspieszy wchłanianie się kosmetyku, ale również poprawi krążenie, zmniejszy opuchliznę oraz wzmocni mięśnie mimiczne twarzy.

 

  • Na opuszki palców wyciśnij odrobinę kremu o wielkości główki od szpilki, na każde oko po jednej.    
  • Krem pod oczy nanieś delikatnie palcami na skórę zaczynając od zewnętrznego kącika oka, kierując się do wewnętrznego. Powtórz czynność przynajmniej 10 razy. Delikatny masaż okolic oczu pobudzi krążenie, a zaaplikowany kosmetyk lepiej się wchłonie.    
  • Zwróć uwagę, aby nie nakładać kosmetyku zbyt blisko linii rzęs, gdyż może to spowodować zaczerwienienie lub podrażnienie oka.     
  • Odrobinę kremu nałóż również pod łukiem brwiowym i lekko rozetrzyj.    
  • Nie należy aplikować kosmetyku na ruchomą powiekę, ponieważ podczas mrugania odrobina kremu i tak dostanie się na nią.

Przeładuj

Weronika Rosati odradzała Julii Wieniawa udział w "Tańcu z Gwiazdami". Dlaczego?!

zobacz 02:00