Młoda kobieta smaruje twarz kremem z zawartością tauryny.
©WavebreakMediaMicro /stock.adobe.com

Krem przeciwzmarszczkowy z tauryną - działanie tauryny w kosmetykach do skóry oraz włosów

Młoda kobieta smaruje twarz kremem z zawartością tauryny.
©WavebreakMediaMicro /stock.adobe.com

Tauryna, należąca do grupy aminokwasów niebiałkowych, w kosmetyce wykorzystywana jest do produkcji takich kosmetyków, jak: krem na zmarszczki, żel do mycia ciała, płyn po goleniu czy maska do włosów. Związek wykazuje działanie odmładzające, pobudzające krążenie i orzeźwiające.

 

Tauryna to związek organiczny, należący do grupy aminokwasów. Występuje naturalnie w tkankach, zarówno ludzkich (serce, mięśnie, rdzeń kręgowy), jak i zwierzęcych (mięso indycze, wołowina), ale można ją również suplementować. Tauryna syntetyczna jest częstym składnikiem napojów energetycznych, której głównym zadaniem jest wspomaganie regeneracji mięśni po wysiłku fizycznym.

 

Tauryna w kosmetyce - właściwości

 

Tauryna wykorzystywana jest w kosmetyce głównie przez swoje właściwości odmładzające. Związek chemiczny działa pobudzająco na fibroblasty, które produkują cenny dla skóry kolagen, odpowiedzialny za jędrność i elastyczność skóry. Tauryna dodatkowo ochrania cerę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia się, dlatego najczęściej dodawana jest do kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Aminokwas pobudza również krążenie oraz działa orzeźwiająco na skórę, przez co można go znaleźć w składzie maseczek do cienkich i przerzedzonych włosów, a także w płynach po goleniu czy żelach pod prysznic.

 

Kosmetyki do twarzy i ciała z tauryną

 

Krem na zmarszczki z tauryną przeznaczony jest dla osób z dojrzałą, zmęczoną i szarą cerą. Cenne właściwości związku chemicznego skutecznie poprawiają wygląd skóry, np. po nieprzespanej nocy. Dzięki zawartości silnie energetyzującego składnika krem do twarzy, nie tylko odmładza, ale i chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. W składzie kosmetyków z tauryną najczęściej znajdują się dodatkowe składniki, jak: kofeina czy cukier morski.

 

Tauryna wykorzystywana jest również w żelach pod prysznic oraz płynach po goleniu. Zastosowanie kosmetyku z dodatkiem tauryny zapewnia efekt silnego pobudzenia, ze względu na orzeźwiające i lekko chłodzące działanie aminokwasu.

 

Kosmetyki z tauryną do włosów

 

Kosmetyki do włosów z zawartością tauryny, np.: maski zwiększające objętość, przeznaczone są najczęściej do pielęgnacji cienkich, zniszczonych i delikatnych kosmyków. Delikatna formuła maseczki, oparta na naturalnych składnikach, takich jak: tauryna, kwiaty arniki, guarana czy mango, pobudza krążenie skóry głowy i powoduje, że włosy rosną mocniejsze, grubsze i bardziej lśniące.

 

Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52