kobieta w okularach
Image by LifetimeStock.com

Działanie kremu hialuronowego

kobieta w okularach
Image by LifetimeStock.com

Krem hialuronowy bazuje na kwasie budującym skórę człowieka. Nie powoduje alergii, idealnie odbudowuje i uelastycznia cerę dojrzałą.

Właściwości kremu hialuronowego

Kwas hialuronowy to chłonny cukier złożony występujący w organizmie człowieka, dlatego jest dla niego bezpieczny, łatwo przyswajalny i nie wywołuje uczuleń. Bardzo dobrze wiąże wodę, odpowiada za nawilżenie, wzmocnienie i uelastycznienie skóry, nadając jej odpowiednią sprężystość i gęstość. Najwięcej kwasu znajduje się w tkance łącznej miękkiej, ciele szklistym oka, chrząstce i skórze. Procesy starzenia redukują jego ilość w organizmie, który przestaje się tak szybko odbudowywać i produkować kolagen. Skóra wiotczeje, a zmarszczki i bruzdy się pogłębiają.

Zastosowanie kremu hialuronowego

Do celów kosmetycznych firmy pozyskiwały kwas z kogucich grzebieni i pępowiny, teraz odpowiada za to biotechnologia. Nawet wytwór syntetyczny jest w zupełności biodegradowalny. Przeznaczone głównie do skór dojrzałej oraz mocno przesuszonej kremy oraz żele pod oczy zawierają od 0,5% do 1% czystego kwasu hialuronowego. Ta ilość jest wystarczająca do odpowiedniego nawilżenia skóry, poprawy jej kondycji, sprężystości i przywrócenia blasku - pierwsze efekty można zaobserwować już po kilku dniach systematycznego stosowania, najbardziej widoczne będą już w drugim miesiącu używania. W takich kremach znajdują się także witaminy A, E lub C, ekstrakty z ziół, wyciągi z alg czy filtry UV. Kwas dość dobrze wchłania się z kosmetyków, docierając do głębszych warstw naskórka, ponadto ułatwia pokonanie tej drogi innym substancjom. Nie powoduje rozszerzania naczyń krwionośnych i chroni skórę przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, dlatego kremy hialuronowe są często wybierane jako ochronne w okresie jesienno-zimowym. Są odpowiednie dla alergików, nie podrażniają oczu, nie wywołują zapalenia spojówek.


Więcej na temat pielęgnacja skóry
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48