Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


kobieta w bieliźnie
©Valua Vitaly/Ftotolia

Jak wybrać i stosować krem do depilacji intymnej?

kobieta w bieliźnie
©Valua Vitaly/Ftotolia

Krem do depilacji to sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia w bezbolesny sposób. Kremy można stosować także do usuwania włosów z okolic intymnych, o ile tylko są do tego przeznaczone.

Na czym polega działanie kremu do depilacji?

Kremy do depilacji mają w swoim składzie sole kwasu tioglikolowego, które rozpuszczają keratynę i niszczą zewnętrzną część włosa (do ok. 1 mm pod powierzchnią skóry). Włosy poddane takiemu zabiegowi odrastają wolniej niż np. po goleniu, są też delikatniejsze. Do depilacji okolic bikini należy stosować tylko te preparaty, które są do tego przeznaczone. Stężenie składników jest w nich odpowiednie dla delikatnej skóry okolic intymnych. Krem jest bardziej skuteczny u osób o jasnym, delikatnym owłosieniu. U brunetek efekt depilacji kremem może być niewystarczający, część włosków nie zostanie usunięta.

Jak wybrać krem do depilacji okolic intymnych?

Jeśli masz wrażliwą skórę, wybieraj kosmetyki, które są dla niej przeznaczone. Ta zasada dotyczy też kremów do depilacji. Aby łatwiej odnaleźć pasujący do twojej skóry produkt, możesz w aptece lub drogerii zapytać o próbki kremów i przetestować je. Dzięki temu łatwiej wybierzesz taki, którego zapach i konsystencja będą ci odpowiadały, a składniki nie wywołają reakcji alergicznej.

Depilacja intymna kremem – krok po kroku

Kwas tioglikolowy, a także zawarte w kremie substancje zapachowe mogą podrażniać i uczulać, dlatego przez zastosowaniem kremu przetestuj go. Na 24 godziny przed planowaną depilacją nałóż odrobinę kremu na mały fragment skóry w okolicach bikini. Zmyj go po takim czasie, jaki producent określił w ulotce. Jeśli po zastosowaniu kremu skóra będzie cię swędzieć i pojawią się na niej pęcherzyki, zaczerwienienia oraz wysypka, zrezygnuj z depilacji kremem. Jeśli takie objawy nie wystąpią, przejdź do następnego kroku.

 

Umyj okolice, które chcesz wydepilować, ciepłą wodą. Ciepła woda rozszerzy mieszki włosowe, co ułatwi depilację.

 

Przytnij włosy w okolicach, które chcesz wydepilować. Możesz użyć do tego trymera albo nożyczek. Włosy powinny mieć długość ok. 0,5 cm.

 

Nałóż krem na dłonie (najlepiej załóż wcześniej rękawiczki) i rozsmaruj go w miejscu, które chcesz wydepilować. Nie musisz nakładać grubej warstwy kremu, wystarczy, jeśli dokładnie przykryje ona skórę. Uważaj, żeby krem nie dostał się do odbytu ani do pochwy. Preparat mógłby podrażnić te miejsca i wywołać infekcję.

 

Trzymaj na skórze krem tak długo, jak określił to producent w ulotce preparatu. Zazwyczaj wystarczy od 3 do 7 minut. Jeśli jednak w tym czasie poczujesz pieczenie skóry, natychmiast zmyj krem ciepłą wodą.

 

Usuń krem i włosy. Często do kremu dołączona jest szpatułka, którą usuwa się włosy, czasami jednak wystarczy spłukać je strumieniem wody. Dokładnie umyj skórę ciepłą wodą.

 

Po zabiegu możesz użyć preparatu do pielęgnacji skóry depilowanej, który odżywi skórę i zapobiegnie wrastaniu włosów.

Więcej na temat pielęgnacja ciała depilacja
Przeładuj

Czy Marlena i Seweryn z "Rolnik szuka żony" naprawdę się rozstali? Zobacz ich historię miłości

zobacz 02:12