laski cynamonu i olejek cynamonowy
©natashamam35/Fotolia.com

Kosmetyki naturalne z dodatkiem cynamonu - jak wykonać domowy płyn do kąpieli, peeling do ciała i odżywkę do włosów?

laski cynamonu i olejek cynamonowy
©natashamam35/Fotolia.com

Płyn do kąpieli z dodatkiem cynamonu to doskonały sposób na relaks i złagodzenie bólów mięśni oraz stawów. Z korzennej przyprawy można wykonać również inne naturalne kosmetyki, np. peeling do ciała z dodatkiem cukru i oliwy z oliwek. Cynamon na włosy działa wzmacniająco na łamliwe kosmyki.

Cynamon to bardzo intensywna przyprawa i w bezpośrednim kontakcie ze skórą może wywołać podrażnienia, zwłaszcza cery wrażliwej. Aby uniknąć zdarzeń niepożądanych, przed zastosowaniem własnoręcznie wykonanych kosmetyków naturalnych należy wykonać test uczuleniowy. Wystarczy odrobinę kosmetyku nałożyć na skórę, np.: za uchem czy na zgięciu kolan bądź łokci i odczekać kilkanaście minut. Jeżeli nie wystąpią niepokojące objawy, jak: swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie czy wysypka, można kontynuować domową kurację.

Rozgrzewający płyn do kąpieli z cynamonem

Cynamon dzięki rozgrzewającym właściwościom stanowi idealny dodatek do kąpieli, zwłaszcza w chłodniejsze dni. Aby wykonać naturalny kosmetyk, wystarczy do garnka z litrem wody dodać łyżeczkę cynamonu, skórkę startą z całej pomarańczy oraz garść goździków. Całość gotuje się przez 30 minut i gotowy napar, po odcedzeniu, dodaje do wanny z ciepłą wodą. Naturalny płyn do kąpieli rozgrzeje ciało, a także ukoi różnego rodzaju bóle, np.: mięśni, stawów czy kręgosłupa.

Cynamonowy peeling do ciała

Korzenną przyprawę można stosować na skórę twarzy, jako maseczkę lub do całego ciała w postaci peelingu złuszczającego martwy naskórek. Wśród domowych kosmetyków popularnością cieszy się maseczka cynamonowa, która jest sposobem na pozbycie się wągrów i pryszczy. Przed nałożeniem maseczki na twarz należy pamiętać, aby wykonać test uczuleniowy. Peeling do ciała można wykonać mieszając ze sobą 6 łyżek gruboziarnistego cukru, łyżeczkę cynamonu oraz dwie łyżki oliwy z oliwek.

Odżywka do włosów z cynamonem - wzmacniająca i nawilżająca

Cynamon na włosy można stosować w postaci głęboko odżywczej maski lub płukanki. Przyprawa wzmacnia kosmyki oraz zapobiega ich wypadaniu i nadmiernemu łamaniu się. Z cynamonu można również zrobić lekką odżywkę do włosów do codziennego stosowania. Wystarczy 2 łyżeczki cynamonu wymieszać z 3 łyżkami stołowymi olejku arganowego. Odżywkę nakłada się na około 10 minut przed myciem głowy. Identyczną mieszankę można wykorzystać jako serum na końcówki, które są przesuszone i nadmierne rozdwajają się. Cynamon wzmocni włosy a olej arganowy nawilży i zregeneruje uszkodzone struktury kosmyków.

Przeładuj

Kate i William przez lata trzymali to w tajemnicy. Teraz wszystko wyszło na jaw! Kate będzie wściekła?

zobacz 01:06