Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


Białe kosmetyki
©PLUSH Photo/Fotolia

Krem, balsam czy żel – jaki kosmetyk wybierać na ujędrnianie biustu?

Białe kosmetyki
©PLUSH Photo/Fotolia

Po 25. roku życia warto zainteresować się kosmetykami do ujędrniania biustu. Piersi tracą jędrność z powodu naturalnego procesu starzenia się skóry, nadmiernego odchudzania się, w trakcie ciąży i karmienia piersią. Na rynku mamy wiele dostępnych kosmetyków, które ujędrniają biust – kremy, żele, balsamy.

 

Ujędrnianie biustu zaczyna się od doboru odpowiedniego kosmetyku, który poprawi kondycję piersi – ujędrni je i lekko podniesie oraz nada sprężystości i elastyczności skórze. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków. Są to m.in.:

 

  • balsam – szybko się wchłania, ma gęstą, przyjemną w dotyku konsystencję, ponieważ w większości przypadków jest stworzony na bazie mleka, które stymulująco działa na produkcję kolagenu. Najlepiej nakładać go na skórę po kąpieli.

 

  • żel – jest bezbarwny przez co nie brudzi i nie pozostawia po sobie śladów na ciele. Sprawia, że skóra jest gładka i odświeżona. Uelastycznia skórę. Na rynku są również żele pod prysznic, które mają właściwości ujędrniające.

 

  • serum – płyn o lekkiej konsystencji, który błyskawicznie się wchłania. Niektóre produkty oprócz właściwości ujędrniających, również modelują i nadają kształt piersiom. Często dostępne w wygodnej butelce z dozownikiem.

 

  • krem – jest gęsty i ma ciężką konsystencję, przez co trudniej się wchłania niż wcześniej wymienione kosmetyki. Delikatnie napina i wygładza skórę. Przeważnie dostępny w aptekach.

Jak wybrać kosmetyk na ujędrnianie biustu?

Wybieraj kosmetyki według swoich potrzeb – jeżeli uważasz, że twój problem z jędrnością biustu jest spory, sięgnij po serum lub krem, które są najskuteczniejszymi środkami na poprawę wyglądu piersi. Analogicznie – gdy problem jest niewielki, wybierz balsam lub żel. Dla osób lubiących produkty „2 w 1”, polecany jest ujędrniająco-modelujący żel pod prysznic, z którego codziennie korzysta się podczas kąpieli. Są to niestety kosmetyki obejmujące całą powierzchnię ciała, a nie działające konkretnie na biust. Dlatego mogą mieć mniej skuteczne działanie niż produkty przeznaczone tylko na piersi.

Ujędrnianie biustu: jak nałożyć kosmetyk ujędrniający?

Przy aplikacji każdego rodzaju kosmetyku należy pamiętać, że powinniśmy nakładać go powolnymi, okrężnymi ruchami dłoni. Taki masaż wykonywany codziennie przez minimum 5 minut wzmocni działanie kosmetyku i sprawi, że pierwsze efekty zauważymy po 2-3 miesiącach. Wcieraj kosmetyk w piersi aż do sucha – w innym razie skóra będzie się lepić, a sam produkt nie zadziała. Tylko systematyczne, codzienne stosowanie środków na ujędrnianie biustu sprawi, że nasze piersi nie stracą swojej naturalnej jędrności i uroku.

 

Więcej na temat pielęgnacja ciała
Przeładuj

Czy Marlena i Seweryn z "Rolnik szuka żony" naprawdę się rozstali? Zobacz ich historię miłości

zobacz 02:12