Kobieta o pięknych, zdrowych włosach
© Coka/Fotolia.com

Keratyna hydrolizowana odbudowuje włosy, nadaje im miękkość i sprężystość

Kobieta o pięknych, zdrowych włosach
© Coka/Fotolia.com

Keratyna hydrolizowana jest produkowana z owczej wełny. W postaci żółtego lub pomarańczowego płynu może być stosowana jako odżywka do włosów. Keratyna hydrolizowana zawiera białka, które pomagają w odbudowie struktury włosów, m.in.: lizynę, argininę i prolinę.

Jak keratyna działa na włosy?

Keratyna hydrolizowana odbudowuje strukturę włosów, nadaje im połysk i miękkość, nawilża, sprawia, że włosy stają się gęściejsze i bardziej sprężyste. Keratyna chroni też włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, np. wysoką temperaturą, i składnikami kosmetyków do farbowania i stylizacji włosów.

 

Włosy odżywione keratyną stają się mniej łamliwe i bardziej odporne na zniszczenia podczas układania i innych zabiegów fryzjerskich.

 

Osoby, które mają kręcone włosy, mogą stosować keratynę, żeby podkreślić skręt loków.

Jak stosuje się keratynę?

Keratynę hydrolizowaną dodaje się do kosmetyków do pielęgnacji włosów, np. do szamponu i odżywki. Do porcji kosmetyku o wielkości dużego kasztana dodaj 5-10 kropli keratyny hydrolizowanej.

 

Jeśli dodajesz ją do szamponu, umyj nim głowę jak zwykle i opłucz ją. Jeśli keratyna jest dodatkiem do odżywki, nałóż ją i potrzymaj na włosach tyle, ile zawsze to robisz. Używaj keratyny raz w tygodniu.

Gdzie można kupić keratynę hydrolizowaną?

Keratynę hydrolizowaną można kupić w sklepach z naturalnymi produktami do samodzielnego przygotowywania kosmetyków, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Buteleczka zawierająca 100 g keratyny kosztuje ok. 20-25 zł.


Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Patrycja Markowska strajkowała w ważnej sprawie! "Gubimy się!"

zobacz 02:40