Kobieta z pięknymi włosami
©Valua Vitaly/Fotolia

Jak zwiększyć objętość włosów bez tapirowania

Kobieta z pięknymi włosami
©Valua Vitaly/Fotolia

Objętość włosów można zwiększyć poprzez tapirowanie ich. Ten zabieg uszkadza jednak ich strukturę i sprawia, że stają się łamliwe i matowe. Na szczęście są też bezpieczniejsze sposoby na puszyste włosy, np. modelowanie ich lub stosowanie kosmetyków i domowych sposobów na zwiększenie objętości włosów.

Suszenie i podkręcanie włosów

Aby zwiększyć objętość włosów, należy wymodelować fryzurę tak, żeby u nasady włosy były uniesione. Można to zrobić za pomocą szczotki do modelowania włosów i suszarki: susząc włosy, trzeba unosić je na szczotce tuż przy skórze i delikatnie podkręcać. Można także suszyć włosy suszarką z głową spuszczoną w dół. Innym sposobem jest zakręcenie podsuszonych, ale wciąż wilgotnych włosów na dużych wałkach. Włosy powinny być zawinięte na wałkach aż do nasady. Z wałkami można pójść spać i zdjąć je rano lub wysuszyć suszarką nawinięte na nie włosy. Żeby utrwalić efekt większej objętości, warto zastosować lakier do włosów.

Kosmetyki i akcesoria zwiększające objętość włosów

Włosy będą wyglądały na bardziej gęste, jeśli do mycia głowy użyjemy szamponu zwiększającego objętość włosów. Do układania włosów można używać pianek zwiększających objętość. Natychmiastowy efekt gęstszych włosów można natomiast uzyskać dzięki zastosowaniu pudru do włosów.

 

Jeśli fryzura wymaga dużej objętości, np. ma to być fryzura w stylu lat 60., można użyć gąbki do włosów. Można stosować ją pod rozpuszczone włosy i do koków (w postaci wypełniacza do koków).

Domowe sposoby na zwiększenie objętości włosów

Objętość włosów można też zwiększyć dzięki domowym sposobom ich pielęgnacji, np. płukance piwnej. Wystarczy przed myciem włosów opłukać je w szklance (ok 200 ml) niefiltrowanego piwa i założyć foliowy czepek. Po 20 minutach można umyć głowę szamponem.

 

Puszystości dodają włosom także płukanki z pokrzywy. Żeby przygotować taką płukankę należy zalać szklanką gorącej wody dwie łyżki suszu z liści pokrzywy lub 2 torebki suszonej pokrzywy i zostawić pod przykryciem na 15 minut. Po tym czasie należy wypłukać w naparze włosy. Tę płukankę można stosować po umyciu włosów, nie trzeba jej spłukiwać.

Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47