Pęd bambusa do przeprowadzenia kauteryzacji
©meyerfoto1962/Fotolia

Odbudowa włosów na bazie ekstraktu z bambusa i protein – kauteryzacja włosów

Pęd bambusa do przeprowadzenia kauteryzacji
©meyerfoto1962/Fotolia

Kauteryzacja włosów odbudowuje je i wygładza. Podczas zabiegu używane są preparaty z zawartością ekstraktu z bambusa i hydrolizowanymi proteinami. Wnikają one w głąb włosów i wygładzają ich strukturę.

 

Seria zabiegów kauteryzacji pozwala zregenerować nawet mocno zniszczone i kruche włosy. Kauteryzację można przeprowadzić na zimno albo na gorąco. Wybór metody zależy od stopnia zniszczenia włosów i od użytych do zabiegu kosmetyków.

Kauteryzacja włosów na zimno

Kauteryzacja włosów na zimno trwa około 20 minut i wymaga użycia sauny parowej. Najpierw fryzjer myje włosy specjalnym szamponem z serii kosmetyków przeznaczonych do zabiegu rekonstrukcji. Następnie wmasowuje we włosy na całej długości serum do kauteryzacji i uruchamia saunę parową. Po 10-15 minutach powtarza się mycie, a po nim aplikuje na włosy koncentrat z hydrolizowanymi proteinami. Koncentrat powinien zostać spłukany po upływie 5 minut. Płyn do układania włosów w tej samej serii stosuje się na końcu, na środek i końcówki.

Kauteryzacja włosów na gorąco

Termiczna kauteryzacja włosów ma zastosowanie w przypadku ekstremalnie zniszczonych włosów. Zabieg trwa około godziny. Od wersji na zimno różni się drugim krokiem, czyli postępowaniem z serum do kauteryzacji. Podczas kauteryzacji włosów na gorąco, serum wmasowuje się we włosy na całej długości, a następnie suszy je suszarką i prostuje prostownicą. Tak jak w zabiegu na zimno – następnie ponownie myje się włosy, stosuje preparat proteinowy, spłukuje go i modeluje włosy z użyciem spreju regenerującego.

Ile kosztuje kauteryzacja i kiedy widoczne są efekty?

Efekty kauteryzacji włosów są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale aby uzyskać trwałe rezultaty, zaleca się wykonania serii trzech zabiegów w tygodniowych odstępach. Jeden zabieg kosztuje od 60 do 120 zł w zależności od długości włosów.


Więcej na temat włosy pielęgnacja włosów
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04