brunetka suszy włosy
©vadymvdrobot/fotolia

Jonizacja w suszarce – fenomen na puszenie i elektryzowanie się włosów

brunetka suszy włosy
©vadymvdrobot/fotolia

Jonizacja w suszarce zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Dzięki funkcji jonizacji łuski włosów zostają domknięte, co daje efekt miękkich, gładkich i lśniących włosów. 

Brak efektu puszenia i elektryzacji, czyli zalety jonizacji w suszarce

Pod wpływem ciepłego powietrza z suszarki na włosach tworzą się elektryczne ładunki dodatnie (kationy), które mają szkodliwy wpływ na kondycję włosów. Jonizacja to funkcja, dzięki której włosy po suszeniu nie elektryzują się. Umieszczony wewnątrz suszarki generator w trakcie pracy produkuje jony ujemne. Jony te neutralizują działanie kationów, powstałych na włosach w trakcie suszenia, dzięki czemu włosy się nie elektryzują. Jony dodatnie odpowiedzialne są także za otwieranie łusek włosów, w rezultacie włosy stają się przesuszone, sztywne i matowe. Jonizacja w suszarce sprawi, że łuski włosów domkną się, a włosy będą bardziej gładkie, miękkie i lśniące. 

Jak korzystać z jonizacji w suszarce?

Suszarki z jonizacją skonstruowane są w ten sposób, że aby uruchomić funkcję jonizacji wystarczy włączyć przycisk na suszarce. Przycisk ten uruchamia proces wytwarzania ujemnych ładunków elektrycznych. Włączenie przycisku w żaden sposób nie wpływa na zmianę rytmu pracy suszarki, efekt jonizacji widoczny jest tylko poprzez swój wpływ na włosy. 

 

Ze względu na fakt, iż jonizacja w suszarce jest procesem niezauważalnym należy podejmować ostrożną decyzję o zakupie suszarki z tą funkcją. Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów, które mimo zapewnień na opakowaniu, w rzeczywistości nie mają jonizacji. Należy więc przed podjęciem decyzji o zakupie suszarki prześledzić fora internetowe oraz zasięgnąć porad fryzjerów i użytkowników na temat danego produktu. Cena suszarki z funkcją jonizacji to ok. 240-260 zł

Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

"Hotel Paradise": Tak Klaudia El Dursi przygotowywała się do nowej roli. Jak jej poszło?

zobacz 00:45