herbata z ziół
Image by LifetimeStock.com

Herbaty pomocne w zwalczaniu trądziku

herbata z ziół
Image by LifetimeStock.com

Herbata z bratka czy herbata zielona są naturalnymi lekami na trądzik. Regularne picie herbat ziołowych znacząco poprawi stan skóry z problemami oraz zadziała na nią kojąco. Na trądzik pomoże również herbata z czystka, rdestu ptasiego i mniszka lekarskiego.

Herbata z fiołka trójbarwnego (bratka) na trądzik

Bratek usuwa toksyny z organizmu, więc picie herbaty z bratka może początkowo nasilić zmiany trądzikowe. Z czasem jednak stan skóry będzie się poprawiał – wysyp wyprysków oznacza, że skóra zaczyna się porządnie oczyszczać od środka.

 

Do przygotowania herbaty z bratka potrzebna jest łyżka suszonego bratka oraz filiżanka wrzątku. Należy odczekać 15 minut, aż herbata się zaparzy. Po tym czasie herbata jest gotowa do spożycia. Herbatę z bratka można pić trzy razy dziennie po pół filiżanki.

 

Uwaga: herbaty z bratka nie mogą pić osoby z miażdżycą.

Herbata zielona na trądzik

Herbata zielona posiada silne właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze, jest więc dobrym sposobem na walkę z trądzikiem. Dodatkowo pomaga przy poszarzałej oraz zmęczonej cerze, działa także nawilżająco. Herbatę zieloną można pić trzy bądź cztery razy dziennie – z powodzeniem można nią zastąpić herbatę czarną.

Herbata z rdestu ptasiego

Herbata z rdestu ptasiego działa przeciwzapalnie, ściągająco oraz bakteriobójczo. Rdest ptasi zawiera cenne związki fenolowe, które mogą się znacząco przyczynić do poprawy cery z problemami.

Herbata z mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski przyspiesza gojenie ran oraz pomaga walczyć z bakteriami. Do przygotowania naparu z mniszka lekarskiego potrzeba 50 gramów mniszka oraz litr wody. Po ugotowaniu naparu należy go odstawić na 10 minut, aby mniszek dobrze nasiąknął. Taka herbatę można pić trzy razy dziennie po pół szklanki.

Herbata z czystka

Herbata z czystka przyniesie cerze trądzikowej ukojenie, dodatkowo zapobiegnie mnożeniu się wirusów i bakterii w organizmie.

 

Do przygotowania herbaty potrzebna będzie łyżka czystka oraz szklanka wrzątku. Herbatę trzeba parzyć przez 10 minut. Aby picie herbaty przyniosło efekty, trzeba ją pić regularnie, dwa lub trzy razy dziennie. Jej działanie może być widoczne już po tygodniu.

 

Więcej na temat pielęgnacja twarzy
Przeładuj

Michał Szpak ostro do swojej przyjaciółki w "The Voice of Poland"! Jej udział zaszkodzi ich prywatnym relacjom?

zobacz 01:04