brunetka z lśniącymi włosami
©BestForYou/fotolia

Płukanka z piwa wzmacniająca włosy – przepis

brunetka z lśniącymi włosami
©BestForYou/fotolia

Płukankę do włosów z piwa rozcieńczonego z wodą stosuj po umyciu głowy szamponem i nałożeniu odżywki. Proporcje dobierz tak, żeby włosy nie były zbyt sztywne ani nie puszyły się bez umiaru. Po kilku próbach znajdziesz idealną dla siebie recepturę.

Działanie płukanki z piwa

Piwo działa na włosy zmiękczająco i sprawia, że stają się one puszyste. Płukanka z piwa podkreśla też naturalny skręt włosów i dodaje im zdrowego blasku. Działa również na skórę głowy, zmniejszając wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe. Uważaj jednak, gdy masz zniszczone lub bardzo cienkie włosy, bo zbyt mocna płukanka może je splątać i wysuszyć.

Przepis jak zrobić płukankę z piwa

Jasne piwo otwórz, wlej do szklanki i zostaw, aż zniknie większość bąbelków. Zagotuj i ostudź wodę. Gdy woda ostygnie, a piwo będzie odgazowane, połącz je w stosunku 1:1. Jeśli bez rozcieńczania wylejesz piwo na włosy, mogą być one mocno sztywne i posklejane.

Sposób aplikacji piwa na włosy

Umyj włosy jak zwykle, nałóż odżywkę lub maskę, spłucz. Następnie odciśnij włosy z nadmiaru wody i wypłucz je w przygotowanej mieszance z piwa i wody. Płukanka z piwa nie wymaga spłukiwania wodą, dlatego po chwili odciśnij nadmiar mikstury, osusz włosy i wysusz suszarką lub zostaw do wyschnięcia. Jeszcze lepsze efekty uzyskasz, gdy pomoczysz przez kilka minut włosy w płukance, wykorzystując np. zlew lub dużą miskę. Płukankę z piwa możesz robić 2-3 razy w tygodniu, najlepiej co drugie lub trzecie mycie.


Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04