Trzy kobiety nałożyły na twarz maseczki przeciwtrądzikowe.
©Kalim/stock.adobe.com

Jak zadbać o cerę trądzikową latem? O czym trzeba pamiętać?

Trzy kobiety nałożyły na twarz maseczki przeciwtrądzikowe.
©Kalim/stock.adobe.com

Od lat znane jest stwierdzenie, że słońce pomaga na trądzik. Jednak to nie całkiem prawda, ponieważ promienie słoneczne wysuszają wypryski, ale później odpowiadają za przesuszenie skóry. To z kolei pobudza pracę gruczołów łojowych i tym samym wydzielanie się dużej ilości sebum, co nasila powstawanie zmian trądzikowych.

 

Warto również pamiętać, że nadmierne wystawianie skóry na słońce dodatkowo powoduje przyspieszenie procesu starzenia się i to niezależnie od tego, jaki ma się rodzaj cery. Warto zatem w letnie dni szczególnie zwrócić uwagę na pielęgnację cery trądzikowej i m.in. stosować kremy z filtrem, dokładnie oczyszczać ją z potu i zanieczyszczeń oraz regularnie stosować peelingi.

 

Cera trądzikowa latem – najważniejsze zasady

 

Przed każdym wyjściem z domu warto posmarować skórę trądzikową kremem z wysokim filtrem. Aby nie doszło do zatkania porów, powinien on mieć również lekką formułę. Poza tym latem warto zrezygnować ze stosowania kosmetyków, które mają w swoim składzie kwasy owocowe – kontakt z promieniami słonecznymi może powodować przebarwienia. Warto pamiętać, by latem nie stosować również popularnych dla cery trądzikowych zabiegów w gabinetach kosmetycznych takich jak np. peelingi chemiczne, gdyż ich celem jest złuszczenie naskórka, co w konsekwencji przyczynia się również do powstawania przebarwień.

 

Masz cerę trądzikową? Latem nie zapominaj o oczyszczaniu

 

Także latem trzeba dokładnie oczyszczać cerę, gdyż właśnie wtedy gromadzi się na niej dużo zanieczyszczeń, pot i łój. Aby cera się nie zapychała i nie powstawały niedoskonałości, należy regularnie stosować żele, mleczka i olejki myjące. Dodatkowo, zamiast kosmetyków odtłuszczających należy stosować kosmetyki nawilżające (np. dermokosmetyki przeznaczone do cery trądzikowej), które nie tylko pomogą w walce z trądzikiem, ale również dadzą skórze wytchnienie i nawilżą ją.

 

Cera trądzikowa – przyda się dobry krem

 

Krem z filtrem przeciwsłonecznym do cery trądzikowej powinien mieć wysoki wskaźnik SPF np. 30 albo 50 oraz lekką konsystencję. Na rynku dostępnych jest ich bardzo wiele kremów – warto wybrać te, które będą przeznaczone dla cery tłustej bądź mieszanej z niedoskonałościami. Zazwyczaj ich skład jest przyjazny dla skóry, a do tego nie prowadzi do zapchania porów.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17