kobiece brwi
© basin_stock/Fotolia.com

Jak wzmocnić i przyciemnić brwi domowymi sposobami

kobiece brwi
© basin_stock/Fotolia.com

Zbyt jasne brwi można wzmocnić i przyciemnić w sposób naturalny. Jednym ze sposobów na to jest regularne stosowanie olejku rycynowego. Brwi można też przyciemnić kawą, herbatą lub naparem z szałwii albo pokrzywy.

 

Zanim przyciemni się brwi, warto je wyregulować. Po przyciemnieniu każdy włosek będzie bardziej widoczny. Brwi powinny jednak zachować naturalny kształt, nie mogą być zbyt cienkie.

Olejek rycynowy pomaga wzmocnić brwi

Regularne stosowanie olejku rycynowego na brwi sprawia, że:

  • stają się one ciemniejsze,
  • wzmacniają się,
  • szybciej rosną.

Olejek rycynowy można kupić w aptece, kosztuje on około 3 złotych. Do nakładania go na brwi najlepiej wykorzystać aplikator od tuszu do rzęs (po wykorzystaniu tuszu można zachować szczoteczkę). Należy go jednak dokładnie umyć oraz wyparzyć. Olejek za pomocą aplikatora najlepiej nakładać na brwi raz lub dwa razy dziennie.

Krem i kompresy przyciemniające brwi

Brwi można również przyciemnić domowymi sposobami. Jednym z nich jest smarowanie ich tłustym kremem i rozczesywanie. Aby uzyskać bardziej trwały efekt, do przyciemniania brwi można wykorzystać naturalnie barwiące substancje, np. mocną kawę i czarną herbatę, napar z szałwii lub z pokrzywy.

 

Napar do przyciemniania brwi z kawy można zaparzyć z 2 łyżeczek mielonej kawy zalanych 100 ml gorącej wody. Napar z czarnej herbaty, szałwii lub pokrzywy z 3 łyżeczek suszonych liści lub 2 torebek, zalanych 100 ml gorącej wody.

 

Po około 10 minutach parzenia pod przykryciem w płynie należy zanurzyć dwa waciki albo kawałki gazy, a następnie położyć je na brwi i potrzymać przez 10 minut. Po upływie tego czasu kompresy można zdjąć, a skórę przemyć wodą. Jeśli napar zabarwi skórę wokół brwi, można umyć ją przy pomocy mleczka do demakijażu albo tłustego kremu. Zabieg warto powtarzać co 2-3 dni.

 

Uwaga! Przed zastosowaniem któregokolwiek z opisanych powyżej sposobów przyciemniania brwi, należy sprawdzić, czy nie wywoła on reakcji uczuleniowej. W tym celu niewielką ilość substancji przyciemniającej można nanieść na niewielki fragment owłosionej skóry głowy, np. nad uchem, i pozostawić na 10 minut, a następnie spłukać. Jeśli nie wystąpią żadne niepokojące objawy, takie jak zaczerwienienie, wysypka, wypryski, świąd, można przystąpić do przyciemniania brwi wybranym sposobem.

 

Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44