Depilacja brwi
© Piotr Marcinski/Fotolia.com

Kilka sposobów i zasad jak depilować zrośnięte brwi

Depilacja brwi
© Piotr Marcinski/Fotolia.com

Żeby rozdzielić zrośnięte brwi należy nadać im pożądany kształt, a następnie usunąć zbędne włoski. Można to zrobić pęsetą, plastrami lub u kosmetyczki. Ważna jest przy tym systematyczność.

 

Problem zrośniętych brwi dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Oddzielone brwi rozjaśniają spojrzenie, podkreślają piękno oczu i sprawiają, że twarz jest gładsza. Dlatego ważne, by regularnie je depilować bez zmiany naturalnego kształtu.

Zasady depilacji zarośniętych brwi

Zanim wybierzesz metodę wyregulowania zrośniętych brwi, zapoznaj się z kilkoma zasadami:

 

  • Nadaj kształt – ważne, by zachować swój naturalny kształt brwi, gdyż wtedy będziesz wyglądać naturalnie. Skup się na usuwaniu zbędnych włosków tylko tam, gdzie wystają poza szablon. Jeśli masz tendencję do deformowania brwi, przyklej wzdłuż ich naturalnego kształtu taśmę klejącą i dopiero przejdź do depilacji wystających włosków. Nie przesadź z wyrwaniem zbyt wielu włosków, żeby brwi nie były za cienkie (twarz wygląda wtedy na starszą i zniekształconą).

 

  • Dezynfekcja. Przed rozpoczęciem depilacji, i zaraz po jej zakończeniu, zdezynfekuj brwi, skórę wokół nich oraz wszystkie używane narzędzia. Do tego celu wystarczy spirytus salicylowy lub woda utleniona. Dzięki temu unikniesz zakażeń i wysypek.

 

 

  • Powtarzaj czynność – pierwsza regulacja to dopiero początek, gdyż włosy odrosną. Powtarzaj depilację regularnie, np. raz w tygodniu. Dzięki temu włoski będą słabsze i łatwiejsze do wyrwania.

 

  • Pielęgnuj brwi. Nie możesz zapomnieć o pielęgnacji brwi. Ważne, by przeczesywać je specjalnym grzebykiem oraz nakładać na włoski odżywki, na przykład olejek rycynowy.

Usuwanie zrośniętych brwi pęsetą

Usuwanie włosków pęsetą to najprostsza i najtańsza metoda pozbywania się nadmiaru brwi, którą możesz wykonać w domu. Do tego celu wystarczy zwykła pęseta i lustro. Wyrywaj włosy pojedynczo i delikatnie, łapiąc za włosek u jego nasady (tuż przy skórze). Uważaj, by nie uszczypnąć się, gdyż jest to wyjątkowo bolesne. Pęseta kosztuje kilka złotych, a regularna depilacja pozwala wprawić się w wykonywaniu czynności. Ważne, by nie używać cudzego sprzętu, gdyż może to prowadzić do zakażeń skóry.

Plastry do depilacji brwi

Plastry do depilacji brwi kupisz w perfumeriach lub drogeriach, możesz też zastosować pocięty plaster do depilacji nóg. Wystarczy rozgrzać plaster w dłoniach i przykleić go nad nosem. Dociśnij palcami, poczekaj chwilę, po czym szybkim ruchem zerwij plaster. Skóra może być delikatnie zaczerwieniona, więc przemyj ją zimną wodą i przetrzyj tonikiem. Jeśli pozostał na skórze wosk, zetrzyj go wacikiem zmoczonym w oliwce. Plastry do depilacji kosztują kilkanaście złotych.

Zabieg u kosmetyczki

Kosmetyczka wydepiluje brwi w sposób bezbolesny, szybki i profesjonalny. Nie naruszy przy tym ich naturalnego kształtu. Zabieg kosztuje od ok. 10 zł wzwyż, a można go wzbogacić o nakładanie specjalnych odżywek. Jeśli zależy nam na nadaniu nowego kształtu brwiom, kosmetyczka także może w tym pomóc.


Więcej na temat pielęgnacja twarzy depilacja
Przeładuj

Natasza Urbańska będzie pracować z córką?! Znamy ich plany!

zobacz 01:16