Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


Masaż pośladków
© tverdohlib/Fotolia.com

Jak powinno się wykonywać masaż pośladków: masaż klasyczny i erotyczny

Masaż pośladków
© tverdohlib/Fotolia.com

Regularne wykonywanie masażu pośladków zadziała rozluźniająco na tę część naszego ciała. Skóra po masażu będzie gładka i jędrna. Masaż pośladków można wykonać także w sytuacji intymnej. To silnie erogenna strefa.

Klasyczny masaż pośladków

Klasyczny masaż mięśni pośladkowych przeprowadza się od kości krzyżowej i biodrowej w stronę kości udowej.

 

Masowany kładzie się na brzuchu, ręce trzyma wzdłuż tułowia. Głowa powinna być ułożona na boku. Osoba wykonująca masaż ustawia się po jednej stronie, na wysokości części lędźwiowej kręgosłupa osoby masującej. Masuje pośladek po przeciwnej stronie. Po wymasowaniu jednego pośladka masażysta zmienia stronę i przechodzi do masażu drugiego mięśnia pośladkowego.

Etapy masażu pośladków

  • Głaskanie - wykonuje się je całą powierzchnią dłoni u obu rąk. Masuje się oba pośladki naraz. Masując, kierujemy się w stronę kości krzyżowej oraz na boki, w kierunku kości biodrowych.

 

  • Rozcieranie polega na wykonywaniu okrężnych ruchów za pomocą palców u rąk. Masujemy obiema rękami równocześnie posuwistymi ruchami. Podobnie jak w przypadku głaskania, masaż wykonujemy na boki, w kierunku krzyża i bioder.

 

  • Ugniatanie również jest wykonywane obiema rękami równocześnie. Z dłoni tworzymy szczypce: łączymy palce i zbliżamy je do kciuka.

 

  • Oklepywanie – aby je wykonać, układamy dłonie na kształt miseczek bądź półpiąstek (zginamy dłoń, jakbyśmy chcieli utworzyć pięść, ale nie zamykamy dłoni).

 

  • Wibracja stabilna – wykonuje się ją opuszkami palców lub całą dłonią jednej ręki. Należy przyłożyć dłoń lub palce do pośladka i pozostawić na chwilę. Aby poczuć wibrujący ruch, trzeba napiąć mięśnie dłoni.

 

Masaż poprawia ukrwienie skóry i działanie układu limfatycznego. Ten układ zbiera i oczyszcza toksyny z komórek całego organizmu. Szybsze pozbywanie się produktów ubocznych przemiany materii działa korzystnie na wygląd skóry, która jest bardziej elastyczna.

Antycellulitowy masaż pośladków

Masaż antycellulitowy należy wykonywać każdego dnia przez około 5 minut. Należy zacząć od nałożenia kremu i wcierania go kolistymi ruchami dotąd, aż się wchłonie. Następnie obiema rękami kilka razy należy podnieść pośladek. Należy to wykonywać ruchem zbierającym, całą dłonią z ugiętymi palcami. Następnie trzeba chwycić fałd skóry znajdujący się na dole pośladka i powoli przesuwać go w górę.

Erotyczny masaż pośladków

Jeden z partnerów powinien położyć się na brzuchu, a druga osoba siada na nim okrakiem. Masujący kładzie dłonie na pośladkach osoby leżącej i masuje je kolistymi ruchami. Zaczyna od małych okręgów, stopniowo przechodząc do coraz obszerniejszych. Następnie zwiększa nacisk. Kładzie dłonie na prawym pośladku i kciukami roluje skórę do kości ogonowej. Masaż powinien być wykonywany naprzemiennie: raz prawego, raz lewego pośladka.

 

Masaż erotyczny pośladków jest bardzo przyjemny – zadowolona z niego będzie zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Jest tak, ponieważ pośladki są strefą erogenną. U mężczyzn ośrodki, które stymulują produkcję testosteronu oraz prostata, znajdują się dokładnie pomiędzy pośladkami.


Więcej na temat pielęgnacja ciała ciało
Przeładuj

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak rozstali się, a jak wspominają początek znajomości? „Ty mi mówiłaś fejkowe informacje…”

zobacz 01:33