Kobieta smaruje twarz kremem
© vadymvdrobot/Fotolia.com

Dobry krem nawilżający: działanie przeciwzmarszczkowe, matujące, wzmacniające

Kobieta smaruje twarz kremem
© vadymvdrobot/Fotolia.com

Pielęgnacja skóry twarzy powinna być odpowiednio dopasowana do typu cery, niemniej jednak każdy z nich potrzebuje nawilżenia. Dobry krem nawilżający do twarzy to podstawa codziennego dbania o kondycję i wygląd cery, dlatego musi zaspokajać podstawowe jej potrzeby. Najczęściej działanie kremów nawilżających opiera się na kwasie hialuronowym, moczniku, a także ekstraktach roślinnych.

Dobry krem nawilżający to podstawa pielęgnacji

Każdy typ cery wymaga nawilżenia, choć o różnym nasileniu – dlatego wybór kremów nawilżających do twarzy jest tak szeroki.

 

Osoby z cerą suchą powinny sięgać po kremy mocno nawilżające, bez alkoholu, który tylko dodatkowo przesusza. Ważna jest też zawartość składników ochronnych, w tym filtrów UVA i UVB, oraz natłuszczających, ponieważ cera sucha to zwykle cera wrażliwa i podatna na podrażnienia.

 

Z kolei cera normalna potrzebuje mniejszego nawilżenia, można stosować w jej pielęgnacji lekkie kremy.

 

Posiadaczki cery tłustej i mieszanej także powinny nawilżać twarz, są do tego przeznaczone kosmetyki jednocześnie nawilżające i matujące, które regulują wydzielanie sebum, jeśli są stosowane regularnie.

 

Dobry krem nawilżający do twarzy nie musi kosztować wiele, ale musi być dobrany do typu cery, tylko wówczas jego stosowanie da dobre efekty.

Skład dobrego kremu nawilżającego do twarzy

W pielęgnacji zazwyczaj mniej znaczy więcej, dlatego dobry krem nawilżający do twarzy to taki, który ma prosty skład. Bardzo ważnymi komponentami kremu są witaminy i substancje nawilżające, np. kwas hialuronowy, ekstrakty roślinne, olejki i mocznik. W produkcji tego typu kosmetyków używa się olejku arganowego, oliwy z oliwek, masła shea czy wspomnianego kwasu hialuronowego. Warto podczas wyboru kremu dla siebie zwrócić uwagę, czy zaspokoi on także inne potrzeby cery, np. wzmocnienie naczynek, wygładzenie zmarszczek, zmatowienie. Dobry krem nawilżający do twarzy powinien nawilżać i zmiękczać skórę, ale nie może jej obciążać. Dlatego działanie kremu najlepiej uzupełnia krem na noc z tej samej serii i regularne nakładanie na twarz maseczek.


Więcej na temat pielęgnacja twarzy
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58