długie rzęsy
Pixabay/atram95/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Zalotka: jak używać, aby skutecznie podkręcić rzęsy

długie rzęsy
Pixabay/atram95/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Zalotka może sprawić, że twoje rzęsy poprzez efekt podkręcenia będą wyglądały na dłuższe i gęstsze. Należy jednak używać jej prawidłowo i z rozwagą, ponieważ można przypadkowo uszkodzić rzęsy. Sprawdź nasze porady.

 

1. Prawidłowe korzystanie z zalotki zaowocuje pięknym spojrzeniem, uzyskanym dzięki długim i gęstym rzęsom – gdy jednak zrobisz to nieprawidłowo, będą one rzadkie, połamane i nieestetyczne.

 

2. Złota zasada korzystania z zalotki – używaj jej zawsze przed nałożeniem tuszu, nigdy później. Rzęsy świeżo pomalowane mogą przyczepić się do nasady urządzenia, co w konsekwencji może spowodować, że oderwą się od powieki.

 

3. Rzęsy podkręcaj zawsze w nieruchomej pozycji – na stojąco lub siedząco. W każdej innej sytuacji możesz doprowadzić do wyrwania sobie rzęs przy gwałtownym ruchu lub... włożenia sobie zalotki do oka.

 

4. Przed użyciem zalotki warto podgrzać ją za pomocą suszarki – zapewnia to lepszy efekt.

 

5. Podkręcaj zawsze tylko rzęsy z górnej powieki. Te z dolnej powieki są krótsze i trudno byłoby je złapać zalotką.

 

Ściskając zalotkę przytrzymaj ją około 10 sekund na rzęsach, rękę trzymaj nieruchomo, aby nie uszkodzić rzęs. Gdy masz wyjątkowo długie rzęsy możesz najpierw podkręcić rzęsy u nasady, a później powtórzyć zabieg bliżej końcówek rzęs. W tym celu przesuń zalotkę nieco powyżej nasady rzęs i ponownie zaciśnij, Po 10 sekundach czynność powtórz przesuwając zalotkę w kierunku końcówek rzęs.

 

Gdy już podkręcisz odpowiednio rzęsy zalotką, skorzystaj z tuszu podkręcającego rzęsy. Zagwarantujesz sobie lepszy i bardziej trwały efekt. Zadbaj również o samą zalotkę – zainwestuj w sprzęt wykonany z metalu i wymieniaj poduszkę zalotki co 2 miesiące. Sprawisz, że zalotka będzie wciąż funkcjonalna i jednocześnie zapobiegniesz ewentualnej infekcji oka.  

Przeładuj

Dlaczego Michał Gała odszedł z Teamu X? Skomentował też "ucieczkę" Lexy Chaplin!

zobacz 03:47