Zabieg termoliftingu na brzuch
©kjekol/Fotolia

Ujędrnianie brzucha po ciąży zabiegiem laserowym lub termoliftingiem

Zabieg termoliftingu na brzuch
©kjekol/Fotolia

Zabiegi w salonie kosmetycznym lub gabinecie lekarskim rozwiązują problem wielu kobiet po porodzie – jak ujędrnić brzuch po ciąży. Zabieg laserowy, termolifting czy intralipoterapia pomaga przywrócić jędrność i elastyczność skóry.

 

Skóra w trakcie ciąży traci sprężystość, elastyczność. Po porodzie jest zwykle zwiotczała i obwisła. Zabiegi, mające ujędrnić skórę brzucha po ciąży, to metody usuwające nadmiar tkanki tłuszczowej, modelujące sylwetkę ale również poprawiające strukturę samej tkanki skórnej.

Zabieg laserowy

Zabieg laserowy polega na nakłuciu światłowodem cienkiej warstwy skóry na brzuchu i rozpuszczaniu tkanki tłuszczowej. Zabieg działa dobrze również na cellulit oraz poprawia jędrność skóry. Nie wymaga specjalnego przygotowania, ani okresu rekonwalescencji. Jest bezbolesny, ponieważ wykonywany jest pod miejscowym znieczuleniem. Cały zabieg trwa około półtorej godziny, a końcowy efekt jest widoczny dopiero po 3 miesiącach. Koszt zabiegu wynosi ok. 4 000 złotych.

Zabieg ultradźwiękami

Zabieg ultradźwiękami to metoda spalania komórek tłuszczowych za pomocą wiązki ultradźwięków o bardzo wysokiej częstotliwości. Podgrzany podskórny tłuszcz ostatecznie znika, a wysoka temperatura, wytwarzana podczas zabiegu stymuluje komórki do produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry. Dzięki temu napięcie tkanki skórnej jest lepsze, a sam brzuch przestaje być obwisły. Zabieg ultradźwiękami nie wymaga specjalnego przygotowania, ani nie ma okresu rekonwalescencji. Jest bezbolesny, choć możliwe, że podczas zabiegu będziesz odczuwać nadmierne gorąco, szczypanie czy nakłuwanie. Wystarczy jedna kuracja ultradźwiękami, aby uzyskać efekt jędrnego brzucha. Końcowy efekt zauważalny jest dopiero po 8 tygodniach. Zabieg trwa około godziny i kosztuje od 2 tysięcy wzwyż (w zależności od wielkości obszaru, który jest poddawany kuracji).

Intralipoterapia

Intralipoterapia to dość innowacyjna technika pozbywania się tkanki tłuszczowej i nadania sprężystości skórze. Polega na nakłuwaniu obszaru brzucha cienkimi igłami z substancją w postaci mikrożelu, który niszczy komórki tłuszczowe i stymuluje wzrost napięcia skóry. Obumarły tłuszcz przeprowadzany jest do wątroby, gdzie jest trawiony, a następnie wydalany z innymi zbędnymi produktami przemiany materii. Najczęściej zabieg wykonywany pod znieczuleniem miejscowym, trwa około godziny i nie wymaga specjalnych przygotowań ani nie ma żadnych powikłań. Po wykonanej intralipoterapii można odczuwać ból lub pieczenie, ale są to dolegliwości, które znikają po kilku dniach. Cena jednej ampułki oscyluje w granicach 400 złotych.

Termolifting

Termolifting wykorzystuje podczerwień, przez co zwiększa optymalnie temperaturę w tkance skóry właściwej i stymuluje produkcję kolagenu. Zabieg zwiększa jędrność skóry, poprawia jej elastyczność i sprężystość. Nie wymaga odpowiedniego przygotowania, znieczulenia ani nie ma powikłań. Zalecana jest seria zabiegów (od 3 do 8), wykonywanych co miesiąc, jednak minimalne pierwsze efekty zauważysz już po jednym termoliftingu. Jeden zabieg trwa około godziny, a jego koszt to ok. 900 zł.


Przeładuj

Mikołaj i Sylwia wystąpią w "Tańcu z Gwiazdami"? Mają jeden warunek!

zobacz 01:36