kobieta z długimi, blond włosami
©volicholi/Fotolia

4 domowe sposoby na przyspieszenie porostu włosów

kobieta z długimi, blond włosami
©volicholi/Fotolia

Aby szybko zapuścić włosy dobrze jest zadbać o ich pielęgnację oraz wzbogacić dietę o pełnowartościowe produkty.

 

Szczególnie cenne dla włosów jest olejowanie, picie wywaru z siemienia lnianego i stosowanie płukanki z pokrzywy.

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów może być wykonywane na mokro lub na sucho. Olej najlepiej nałożyć na włosy na kilka godzin, a następnie delikatnie spłukać i umyć włosy szamponem bez silikonów. Aby dostosować rodzaj oleju do typu włosów, najlepiej wykonać najpierw test porowatości – np. w przypadku włosów wysokoporowatych świetnie sprawdzi się olej z pestek winogron, ale niewskazany jest olej kokosowy. Aby sprawdzić, jaką porowatość mają nasze włosy, wystarczy napełnić szklankę wodą, a następnie wrzucić do niej włos – jeśli opadnie – mamy włosy wysokoporowate, jeśli zaś będzie utrzymywał się na powierzchni – niskoporowate. Olejowanie włosów 1-2 razy w tygodniu znacznie przyspiesza ich porost.

Na szybki porost włosów – siemię lniane

Aby włosy szybko urosły, dobrze jest pić codziennie na czczo siemię lniane – dwie łyżki nasion zalej gorącą wodą i po 10 minutach wypij. Smak będzie lepszy, jeśli do naparu dodasz np. sok z malin.

Płukanka z pokrzywy

Bardzo dobry wpływ na porost włosów ma samodzielnie przyrządzona płukanka z pokrzywy – garść suszonych liści zalej 500 ml wrzątku, a następnie odcedź napar. Po każdorazowym umyciu włosów płucz włosy w wystudzonym naparze.

Dieta ma znaczenie

Ważne jest co i jak jemy. Jedzenie powinno być jak najmniej przetworzone i konsumowane bez pośpiechu. W diecie powinny się znaleźć warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste, nienasycone kwasy tłuszczowe. Na pewno trzeba wyeliminować oczyszczoną mąkę oraz smażenie. Szczególnie ważne jest dostarczanie witamin z grupy B – to one odpowiadają za kondycję i porost włosów. Znajdziesz je między innymi w sardynkach, ziarnach słonecznika, brokułach.

Przeładuj

Julia Wieniawa szczerze o swoich obawach związanych z "Tańcem z gwiazdami"? "To jest najgorsze..."

zobacz 01:01