Jak stosuje się kamień peelingujący?
© Africa Studio/Adobe Stock

Kamień peelingujący to hit kosmetyczny, który zaskakuje wyglądem i zadziwia przeznaczeniem. Złuszcza, oczyszcza i wygładza skórę. Kamień peelingujący dzięki prostocie i wielości zastosowań zyskuje coraz więcej zwolenników.

 

Kamień peelingujący jest ręcznie wyrabiany z czystej, naturalnej gliny i wypalany w wysokiej temperaturze. Podlega procesie obróbki, podczas którego zyskuje owalny kształt. Kamienia używa się do peelingu ciała i twarzy. Masaż skóry kamieniem dogłębnie ją oczyszcza, wygładza i przygotowuje do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Właściwości kamienia peelingującego

Kamień jest ręcznie wykonany z naturalnej gliny. To produkt ekologiczny, który można stosować w połączeniu z mydłem bądź żelem do twarzy. Największą zaletą jest trwałość kamienia, nie ściera się jak klasyczny pumeks, nie brudzi, ani nie osypuje się podczas stosowania.

 

Użycie kamienia peelingującego ułatwia wchłanianie kosmetyków pielęgnujących. Po zabiegu stosuj delikatne serum regenerujące, maski i kremy nawilżające.

 

Kamień peelingujący nada się do:

 • masażu całego ciała, złuszczania martwego naskórka,
 • wygładzenia pięt i stóp, zamiast klasycznego pumeksu,
 • usuwania trudno zmywalnych zabrudzeń z dłoni,
 • zmiękczania i wygładzania skóry,
 • zwalczania cellulitu i rozstępów,
 • oczyszczania i rozjaśniania twarzy.

Jak stosować kamień peelingujący?

Produkt jest bardzo prosty i przyjemny w użyciu. Najważniejsze, o czym trzeba pamiętać, to by nie stosować kamienia na suchą skórę. Nie spełni on wtedy swoich funkcji, wręcz przeciwnie, może podrażnić skórę!

 

Przed pierwszym użyciem napełnia się kamień mydłem w płynie (około 20-30 ml) i pozostawia do wchłonięcia na około 8 godzin. Dzięki temu będzie wydzielał delikatną pianę przez kilka kolejnych zastosowań.

 

Wskazówki stosowania:

 • dokładnie zmocz kamień,
 • namydl skórę bądź zastosuj żel do mycia twarzy (wybierz delikatne, naturalne mydło, żel),
 • delikatnie masuj skórę okrężnymi ruchami.

 

Zmieniaj nacisk kamienia na skórze w zależności od miejsca, które masujesz (skóra twarzy wymaga delikatnego traktowania, nieco mocniej można użyć kamienia na łokciach, piętach czy udach). Po zabiegu nie zostawiaj kamienia bez mycia, dokładnie go wypłucz i pozostaw do wyschnięcia.

 

Można też na zmoczony kamień nanieść kosmetyk myjący, a następnie masować wilgotną skórę. Kamień powinien się pienić, jeśli przestaje, należy ponowić zwilżenie go mydłem, żelem bądź innym preparatem myjącym.

 

Dostępne są kamienie o różnej wielkości:

 • mały idealnie sprawdzi się do oczyszczania twarzy, a także do pielęgnacji skóry dziecka,
 • duży służy do masażu i peelingu całego ciała.

 

Dzięki temu można dopasować kamień do swoich potrzeb.