Kobiety z pięknym uśmiechem
Image by Lifetimestock.com

Nić dentystyczna: czy wiesz jak ją stosować?

Kobiety z pięknym uśmiechem
Image by Lifetimestock.com

Nić dentystyczna jest dopełnieniem codziennej ochrony i pielęgnacji zębów. Sprawia, że pozostałości po jedzeniu, które znajdują się pomiędzy zębami, zostają usunięte. Aby poprawnie korzystać z nici dentystycznej należy powoli wsuwać ją pomiędzy zęby w prawo i w lewo.

 

Nić dentystyczna polecana jest przez stomatologów, ponieważ dociera do miejsc w szczelinach zębowych, do których nie potrafi dotrzeć szczoteczka. Najlepiej korzystać z niej wieczorem po kolacji. Jak z niej poprawnie korzystać:

1. Przygotuj sobie ok. 0,5 m świeżej nici, owiń jeden jej koniec dość grubo na palcu wskazującym, a drugi koniec tylko raz owiń wokół palca wskazującego drugiej ręki (tutaj postaraj się wspomóc kciukiem).

2. Staraj się ruchem w prawo i lewo wsuwać nić pomiędzy zęby.

3. Nie rób tego w pośpiechu, ponieważ nić dentystyczna może przeciąć delikatne dziąsła pomiędzy zębami.

4. Przy każdej szczelinie pomiędzy zębami korzystaj ze świeżego kawałka nici.

5. Możesz również utworzyć nicią dentystyczną literę C, wtedy owiniesz nią cały ząb i postaraj się przetrzeć go nicią od dołu do góry.

6. Najważniejsze jest oczyszczenie szczeliny pomiędzy zębami, jednak ważne jest również przetarcie powierzchni zębowej z zewnętrznej i wewnętrznej strony.

 

Korzystając z nici dentystycznej należy zachować ostrożność, ponieważ podrażnienie a nawet przecięcie dziąsła może spowodować krwawienie. Jeżeli przerwiesz nić w trakcie nitkowania zębów, to musisz wziąć nowy tak samo długi kawałek – próba dokończenia czyszczenia z naderwanym i o wiele krótszym kawałkiem może spowodować zranienie dziąseł.

Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04