Kobieta smaruje ciało kremem samoopalającym.
©vladimirfloyd/stock.adobe.com

Jak skutecznie utrwalić opaleniznę? – sposoby na zachowanie opalenizny

Kobieta smaruje ciało kremem samoopalającym.
©vladimirfloyd/stock.adobe.com

Koniec lata nie musi oznaczać końca pięknej opalenizny – warto wiedzieć, że są sposoby, aby przedłużyć jej trwałość na długo. Zanim rozpocznie się opalanie, warto wykonać m.in. peeling całego ciała, gdyż pozwoli to usunąć zrogowaciały naskórek, co sprawi, że opalenizna równomiernie się utrwali. Poznaj również sposoby na utrwalenie opalenizny po opalaniu.

 

Jeśli nie złuszczyłaś skóry przed opalaniem, to nic straconego. Peeling jest zabiegiem, który warto wykonać także po opalaniu, wtedy również usuniesz martwe komórki naskórka i odsłonisz opaloną skórę. Piękna opalenizna to marzenie każdej kobiety, dlatego warto zastosować m.in. suplementy oraz inne kosmetyki, które skutecznie ją utrwalą.

 

Krem z filtrem i krem nawilżający to podstawa!

 

Warto pamiętać, aby podczas opalania nakładać krem z filtrem – najlepiej o SPF 20-30, co dwie godziny. W przeciwnym razie może dojść do oparzeń słonecznych, co będzie definitywnym końcem opalenizny. Ponadto, po każdej kąpieli słonecznej należy użyć kremu intensywnie regenerującego, który odpowiednio nawilży skórę po opalaniu. Warto pamiętać, by po aplikacji delikatnie go wklepywać, a nie wcierać. To ważne, ponieważ skóra wysusza się zarówno od słońca, jak i od kąpieli w słonej wodzie, przez co może być dodatkowo podrażniona. Należy również pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu od wewnątrz – trzeba pić minimum 2 litry wody dziennie.

 

Porady na lato: Jak utrwalić opaleniznę?

 

Aby pięknie utrwalić opaleniznę, warto zamiast gorącej kąpieli wybrać letni prysznic. Wynika to z faktu, że gorąca woda podrażnia naskórek, który już został naruszony przez słońce. Lepiej również zrezygnować z picia alkoholu oraz palenia papierosów, ponieważ skóra wtedy bardzo szybko staje się szara. Warto również zmienić dietę na taką, która będzie bogata w witaminę A. W tym celu należy m.in. zacząć jeść marchewkę pod każdą postacią (np. jedna szklanka soku z marchwi dziennie). Poza tym witaminę A można znaleźć, np. w pomidorach, morelach, melonach, papryce oraz innych warzywach i owocach, które mają pomarańczową lub czerwoną skórkę. Dodatkowo, można również stosować suplementy diety, które przedłużają trwałość opalenizny, a może to być np. jakiś preparat z beta-karotenem. Pomoże również zestaw witamin, który będzie wspomagał skórę w walce ze starzeniem się, co jest spowodowane również wystawianiem skóry na działanie słońca.

Przeładuj

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" nie są razem? Instagram mamy Łukasza wskazuje na coś innego...

zobacz 01:14