kobieta w górach smaruje twarz kremem i trzyma narty
©plprod/Fotolia.com

Kosmetyki na narty – jak zadbać o skórę twarzy, dłoni i stóp przed wyjazdem na narty?

kobieta w górach smaruje twarz kremem i trzyma narty
©plprod/Fotolia.com

Przed wyjazdem na narty należy zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry – szczególności dłoni i twarzy. Najlepiej wykorzystać do tego celu kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry w okresie zimowym. Nie należy zapominać również o ochronie przeciwsłonecznej – promieniowanie w górach jest wysokie i bardzo łatwo o poparzenia słoneczne.

Przed wyjazdem na narty należy przygotować nie tylko skórę, ale także zadbać o kondycję fizyczną. Najlepiej zainwestować w profesjonalną odzież narciarską oraz ochraniacze, które zapobiegną ewentualnej kontuzji.

Pielęgnacja skóry przed wyjazdem na narty

Przed wyjazdem w góry należy zadbać w szczególności o skórę rąk, stóp i twarzy. Te części ciała najbardziej narażone są na odmrożenie i podrażnienia. Jest to istotne również dlatego, że działanie ochronnego płaszcza lipidowego nie jest skuteczne przy ujemnych temperaturach. Bez odpowiedniej pielęgnacji na mrozie nie trudno o podrażnienia i przesuszenie skóry. Dlatego też przed wyjazdem na narty, należy zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry twarzy, stóp i rąk. W tym celu najlepiej użyć kosmetyków do pielęgnacji w okresie zimowym. Takie preparaty powinny być bogate w witaminę E, witaminę B5, alantoinę, ceramidy, lipidy oraz olej migdałowy. Dodatkowo można, zdecydować się na profesjonalny zabieg nawilżający u kosmetyczki, a kilka dni przed wyjazdem na dłonie nałożyć parafinę.

Kosmetyki na narty – co zabrać ze sobą na zimowy wyjazd?

Pakując się na zimowy wyjazd, obowiązkowo należy zabrać ze sobą kosmetyki do pielęgnacji skóry rąk, stóp i twarzy. Warto również pamiętać o kremach z filtrem UV – są one potrzebne, ponieważ w górach promieniowanie słoneczne jest wyższe, a przy tym odbija się od śniegu. Oprócz tego do swojej kosmetyczki podróżnej można spakować preparaty na odmrożenia oraz na poparzenia słoneczne. Natomiast unikać należy kosmetyków złuszczających, które mogą dodatkowo podrażnić i wysuszyć skórę. Na stoku warto mieć przy sobie pomadkę ochronną, antybakteryjny żel do mycia rąk oraz miniaturowy preparat na odmrożenia.

Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52