Cellulit
Flickr/viewthedr/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Co znajdziesz w najlepszych kremach na cellulit?

Cellulit
Flickr/viewthedr/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Aby skutecznie pozbyć się cellulitu należy zwrócić uwagę na to, z czego są wyprodukowane kosmetyki, których używasz. Obecność odpowiednich składników w kremie na cellulit pomaga usunąć „pomarańczową skórkę”.

Co to jest cellulit?

Słynna „pomarańczowa skórka” to nieprawidłowe funkcjonowanie tkanki łącznej, która uniemożliwia odpowiedni przepływ krwi i limfy, powodując odkładanie się pod skórą niepotrzebnych dla organizmu produktów przemiany materii – szczególnie w okolicy pośladków i ud. Cellulit ujawnia się pod dwiema postaciami – lipidową (opisany powyżej), ale również wodną – związany z zatrzymywaniem wody w organizmie z powodu zaburzeń hormonalnych.

Skład kremu na cellulit

W składzie łatwo dostępnych na rynku kremów znajdują się przeważnie środki, mające wyszczuplić sylwetkę, spalić tłuszcz, zminimalizować widoczny obrzęk i przede wszystkim działać na głębiej położone warstwy skóry, w których odkłada się cellulit.

 

Dobry preparat antycellulitowy powinien zawierać:

  • retinol (witamina A), który wpływa na uelastycznienie skóry;
  • karnitynę, która poprawia przepływ krwi i jest naturalnym „spalaczem tłuszczu”;
  • kofeinę, która działa pobudzająco na organizm, przez co przyśpiesza przepływ płynów w naczyniach włosowatych;
  • ekstrakt z żeń-szenia, działający oczyszczająco na skórę i wygładzający ją;
  • ananasa – jego obecność w kremie antycellulitowym sprawi, że przemiana materii zostanie przyśpieszona, przez co jego działanie jest zbliżone do kofeiny.

Aplikacja kremu antycellulitowego

Mimo, że większość kremów na cellulit reklamowanych jest na opakowaniu jako „szybko wchłaniające się”, to warto jednak im trochę pomóc. Masaż i odpowiednia aplikacja preparatu na skórę to prawie połowa sukcesu. Wcieranie kremu powinno odbywać się po kąpieli (wtedy skóra ma zwiększoną zdolność wchłaniania) przy okrężnych ruchach dłoni. Traktuj aplikację preparatu na skórę jak masaż, ponieważ on sam spowoduje, że komórki zostaną pobudzone do działania i zwiększy się przepływ płynów w naczyniach włosowatych. Pamiętaj, aby nakładanie kremu było systematyczne, tylko wtedy możesz spodziewać się prawdziwych efektów!

Czy tylko krem na cellulit jest pomocny?

Same kremy na cellulit nie pomogą zwalczyć go na zawsze – są podstawą pielęgnacji skóry, jednak przy odpowiedniej diecie i ćwiczeniach sukces jest gwarantowany. Gdy ktoś ma nadmierną tendencję do tworzenia się „pomarańczowej skórki” powinien ograniczyć spożywanie tłustego mięsa, mocnej kawy i alkoholu. Dodatkowo warto wtedy pomyśleć o codziennej gimnastyce, zamianie samochodu na rower czy po prostu włączeniu do swojego codziennego grafiku długiego spaceru.

Więcej na temat pielęgnacja ciała cellulit
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04