Mężczyzna zastanawia się czy użyć maszynki jednorazowej czy golarki.
©djoronimo/stock.adobe.com

Jak dbać o zarost na twarzy, aby golenie nie sprawiało problemów?

Mężczyzna zastanawia się czy użyć maszynki jednorazowej czy golarki.
©djoronimo/stock.adobe.com

Problemy związane ze sprawnym goleniem zarostu na twarzy dotyczą sporej grupy mężczyzn. Często nawet pozbycie się krótkiego zarostu może sprawiać problemy - podrażniać twarz czy powodować dolegliwości bólowe podczas golenia. Aby tego uniknąć, warto stosować się do sprawdzonych sposobów pielęgnacji zarostu i twarzy.

 

Najczęstszym błędem popełnianym przez mężczyzn jest niewystarczające dbanie zarówno o twarz, jak i sam zarost. To z kolei przekłada się na słabszą kondycję skóry, co może utrudniać golenie i prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

 

Sprawdzone sposoby na pielęgnację twarzy i zarostu

 

Jedna z popularnych teorii mówi o tym, że krótki tzw. trzydniowy zarost nie wymaga poświęcania mu szczególnej uwagi. Nie do końca jest to prawda, ponieważ w przypadku niektórych mężczyzn nawet zalążki brody wymagają pielęgnacji, aby nie dawały poczucia dyskomfortu. Często samo słowo „pielęgnacja“ odstrasza wielu panów, ponieważ kojarzy się z poświęcaniem sporej ilości czasu, którego zazwyczaj brakuje. Wystarczy jednak, że osoby narzekające na różnego rodzaju problemy podczas golenia wdrożą do swojej toalety trzy czynności:

 

Trzeba mieć świadomość, że skóra twarzy jest bardzo delikatna, a twardy zarost tylko ją podrażnia. Regularne pilnowanie jego długości i zmiękczanie go dostępnymi na rynku środkami do pielęgnacji sprawia, że skóra łatwiej przystosowuje się do brody.

 

Jak golić się szybko i bezboleśnie?

 

Samo stosowanie różnego rodzaju środków pielęgnacyjnych na zarost nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli mężczyzna będzie popełniał błędy podczas samego golenia. W tym przypadku również istnieje kilka wytycznych, które warto przyswoić i wdrożyć w życie. Mowa o:

  • przygotowaniu     twarzy do golenia - namoczeniu ręcznika w gorącej wodzie i przyłożeniu go na kilka minut do zarostu, a następnie nałożeniu     kremu/pianki do golenia i pozostawieniu na ok. 5 minut,
  • regularnym zmienianiu ostrzy w maszynce lub wymiana maszynek jednorazowych po każdym goleniu,
  • pilnowaniu kierunku golenia zgodnie z naturalnym kierunkiem wzrostu włosów,
  • częstym przemywaniu lub czyszczeniu ostrzy w czasie golenia.    

 

Po zakończonym goleniu nie można zapominać o posmarowaniu twarzy wodą po goleniu, a w przypadku delikatnej skóry – użyciu balsamu po goleniu. To również pomaga utrzymać twarz w lepszej formie.

Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29