kobieta z kręconymi włosami
©razoomanetu/fotolia

Domowe sposoby na piękne kręcone włosy

kobieta z kręconymi włosami
©razoomanetu/fotolia

Kręcone włosy wymagają szczególnej pielęgnacji i poświęcenia uwagi. Z natury są suche, szybko tracą swój połysk i mają tendencję do łamania. Prawidłowe mycie i domowej roboty maseczki pomogą zachować lekkość i sprężystość kręconych włosów.

Pielęgnacja kręconych włosów – po pierwsze właściwe mycie i suszenie

Prawidłowe mycie i stylizacja kręconych włosów to główne zasady pielęgnacji. Z włosami kręconymi należy obchodzić się bardzo delikatnie. Po myciu zawsze powinno się nałożyć odżywkę, którą obficie spłukujemy chłodną wodą. Chłodna woda domknie łuski włosa, co wpłynie na miękkość i gładkość kosmyków. Ważne, aby nie trzeć świeżo umytych włosów ręcznikiem, a jedynie owinąć nim głowę i pozwolić, aby wilgoć sama w niego wniknęła. Po zdjęciu ręcznika włosy rozczesujemy i wmasowujemy w nie odrobinę jedwabiu. Jedwab sprawi, że włosy będą bardziej sprężyste i nie będą się puszyć. Kręcone włosy najlepiej zostawić do samoistnego wyschnięcia. Jeśli nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu, warto skorzystać z suszenia włosów suszarką ustawioną na niską temperaturę. Ładny kształt i regularne fale włosom kręconym nada suszarka z dyfuzorem. Dodatkową objętość włosów uzyskamy susząc loki głową w dół.

Pielęgnacja kręconych włosów – po drugie szczotkowanie

Osoby posiadające kręcone włosy powinny zrezygnować ze szczotek i wąskich grzebieni. Suche kręcone włosy najlepiej rozczesywać drewnianym grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Dzięki niemu unikniemy łamania włosów. Kręcone włosy są bardzo wrażliwe na urazy mechaniczne, zwykłe szczotki lub cienkie grzebienie mogą wyrywać loki lub sprawiać, że będą się nieestetycznie puszyły.

Pielęgnacja kręconych włosów – po trzecie nawilżenie

Kręcone włosy wymagają regularnego nawilżenia. Najlepiej regularnie wcierać w nie miksturę z kilku naturalnych olejków. Olejki można wybierać i łączyć dowolnie, np. olej lniany i lawendowy. Olejki wnikną w trzon włosa i nawilżą go od wewnątrz. Systematyczne nawilżenie ułatwi codzienną stylizację i sprawi, że włosy zachowają swój naturalny połysk.

Domowa maseczka dla kręconych włosów

Do przygotowania domowej maseczki dla kręconych włosów potrzebujesz jednej łyżki oliwy z oliwek, dwóch łyżeczek prawdziwego miodu, łyżeczki maślanki oraz łyżeczki mąki. Maślankę, miód i oliwę wymieszaj i podgrzej lekko w mikrofali (przez ok. 45 sekund). Do ciepłej mieszanki dodaj mąkę. Maseczkę nakładaj na zwilżone włosy. Włosy owiń szczelnie ręcznikiem. Po 20 minutach dokładnie umyj. Maseczka ma działanie nawilżające. Dzięki niej loki będą bardziej lekkie i elastyczne.


Przeładuj

Jak Ania z "Hotelu Paradise" wspomina związek z Tindera? Zdradziła również, jaki ma typ mężczyzny

zobacz 02:11