Kosmetyki pielęgnacyjne do włosów rozrzucone na stole.
©279photo/stock.adobe.com

Kosmetyki do włosów: jak działa ekstrakt z ryżu, czyli kerarice w kosmetykach pielęgnacyjnych na włosy?

Kosmetyki pielęgnacyjne do włosów rozrzucone na stole.
©279photo/stock.adobe.com

Kerarice to aktywny surowiec wykorzystywany w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji włosów narażonych na słońce. Ekstrakt z ryżu chroni kosmyki przed blaknięciem, a także zapobiega degradacji włókien włosa w wyniku szkodliwego działania promieni UV.

 

Kerarice to roślinny surowiec, który w kosmetyce najczęściej wykorzystywany jest do tworzenia ochronnych preparatów na włosy, takich jak: szampony, odżywki i mgiełki. Kosmetyk chroni strukturę kosmyków przed szkodliwym działaniem słońca. Kerarice można kupić w postaci olejku za pośrednictwem internetowych sklepów sprzedających półprodukty kosmetyczne.

 

Kerarice - co to jest i co zawiera?

 

Kerarice to aktywny surowiec roślinny, pozyskiwany z ryżu. Produkt został zaprojektowany po to, aby zapewnić włosom kompleksową ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, a jednocześnie zapobiegać blaknięciu ich koloru od słońca. Kerarice zawiera w sobie również inne cenne dla kondycji włosów składniki, takie jak:

  • Kwas fitowy - to silny antyoksydant, zawarty naturalnie w ziarnach ryżu. Substancja przeciwdziała wolnym rodnikom oraz metalom ciężkim, które prowadzą do utleniania się lipidów. Kwas fitowy chroni kolor włosów przed blaknięciem pod wpływem słońca, a także innych czynników, np.: chlorowanej wody, soli morskiej.
  • Peptydy - regenerują uszkodzenia włosa oraz poprawiają ich kondycję, pozostawiając na ich powierzchni warstwę ochronną.
  • Amylopektyna - chroni przed utratą wilgoci, zapewniając włosom gładkość, sprężystość i miękkość.

 

Kerarice - jak działa na włosy?

 

Podstawowym zadaniem aktywnego surowca roślinnego jest ochrona włókien włosów, a także ich koloru przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, chlorowanej wody czy soli morskiej. Kerarice regeneruje uszkodzenia kosmyków, nawilżając ich wewnętrzną strukturę, przez co stają się one mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Stosowanie kosmetyków do włosów z zawartością ekstraktu ryżowego zapewnia im gładkość, połysk i zdrowy wygląd, chroniąc jednocześnie naturalny kolor przed blaknięciem.

 

Kosmetyki do włosów z kerarice

 

Kerarice to najczęstszy składnik szamponów do włosów, często wzbogaconych o takie dodatki jak: ekstrakt z bambusa czy olej macadamia. Surowiec roślinny wykorzystywany jest do produkcji wygodnych w użytkowaniu mgiełek, którymi można spryskać włosy, np. bezpośrednio przed wyjściem na plażę. Lekki spray, oprócz zawartości kerarice, może zawierać także inne roślinne ekstrakty, np. z karczocha czy amarantusa.

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13