Kosmetyki peelingujące.
Image by LifetimeStock.com

Domowy peeling z cukru do ciała i z mąki kukurydzianej na twarz

Kosmetyki peelingujące.
Image by LifetimeStock.com

Domowy peeling to sposób na tanie i łatwe odżywienie skóry. Peelingi oczyszczają skórę, usuwając z niej martwy naskórek. Poprawiają koloryt i pobudzają krążenie. Domowe peelingi na twarz najlepiej przygotowywać ze składników drobnoziarnistych, np. z mąki kukurydzianej, a peelingi do ciała z gruboziarnistych, np. z cukru trzcinowego.

Domowy peeling z cukru trzcinowego do ciała

Domowy peeling z cukru trzcinowego przeznaczony jest do ciała, ponieważ jest gruboziarnisty i mocno zdziera naskórek. Do przygotowania domowego peelingu z cukru najlepiej użyć cukru trzcinowego. Zawiera on większą ilość związków mineralnych i będzie miał korzystny wpływ na kondycję skóry. Do małej miseczki wsyp dwie łyżeczki cukru trzcinowego i pięć łyżeczek oliwy z oliwek (jeżeli chcesz przygotować więcej peelingu, zwiększ proporcje dwukrotnie). Proporcje można dopasować do własnych preferencji. Entuzjaści mocno ziarnistych peelingów mogą dodać większą ilość cukru. Składniki dokładnie wymieszaj. Domowy peeling z cukru należy nakładać niedługo po jego przygotowaniu, aby cukier nie zdążył się rozpuścić. Przed nałożeniem peelingu ciało zwilż ciepłą wodą. Domowy peeling z cukru trzcinowego nakładaj kolistymi ruchami, masując ciało od stóp w górę. Po nałożeniu peelingu spłucz drobinki cukru wodą, osusz ciało miękkim ręcznikiem i nałóż balsam nawilżający.

Domowy peeling z pomarańczy i mąki kukurydzianej do twarzy

Dobrze, aby domowy peeling do twarzy charakteryzował się ziarnami o mniejszej grubości niż peeling do ciała. Skóra na twarzy jest cieńsza i bardziej delikatna, a tym samym bardziej skłonna do podrażnień. Domowy peeling z pomarańczy i mąki kukurydzianej jest delikatny i nie uszkodzi skóry. Do przygotowania peelingu wyciśnij sok z jednej pomarańczy i wsyp do niego 2-3 łyżki mąki kukurydzianej, tak aby powstała papka. Peeling dobrze wymieszaj i nakładaj na skórę zwilżoną ciepłą wodą. Domowy peeling z mąki kukurydzianej i soku z pomarańczy nakładaj na twarz i dekolt kolistymi ruchami. Następnie spłucz, osusz ręcznikiem i nałóż krem nawilżający. 


Więcej na temat peeling
Przeładuj

Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Zapamiętamy jego uśmiech i dobre serce!

zobacz 01:36