kobieta z czarną kredką przy twarzy
©puhhha/Fotolia

Jak zagęścić brwi olejkiem rycynowym, olejem kokosowym oraz nasionami kozieradki?

kobieta z czarną kredką przy twarzy
©puhhha/Fotolia

Wypadanie brwi i rzęs zazwyczaj jest ze sobą połączone. Może wynikać z niedoboru witamin, szczególnie A, B3 oraz E bądź długotrwałego stresu. Zazwyczaj włoski odrastają w ciągu dwóch tygodni, jednak można przyśpieszyć ten proces domowymi sposobami.

Brwi mają określony genetycznie czas odrastania, a częste wyskubywanie osłabia włoski, tym bardziej, jeśli są wyrywane razem z cebulką. Konsekwencją może być całkowita utrata brwi.

Dlaczego brwi wypadają?

Jedną z głównych przyczyn wypadania brwi jest zagnieżdżenie się w torebkach włosowych nużeńca. Są to roztocza, które wywołują demodecidozę nazywaną również nużycą. Do typowych objawów choroby należy uczucie swędzenia i łaskotania brwi, a także pojawiająca się przy stanach zapalnych wysypka. Brwi mogą wypadać również ze stresu. Silne, nerwowe reakcje doprowadzają do nadmiernego wydzielania się kortyzolu (tzw. hormonu stresu) zakłócającego proces metaboliczny, co może doprowadzić do wypadania włosów, rzęs i brwi. Włoski na brwiach tracą również osoby, które mają atopowe zapalenie skóry, ponieważ choroba może zostać zlokalizowana w okolicach powiek. Jeśli ktoś stosuje rygorystyczną dietę również może zauważyć wypadanie brwi np. w trakcie diety baletnicy

Jak zagęścić brwi dietą i olejkami?

Przy wypadaniu nie tylko brwi, ale również włosów i rzęs, warto zadbać o dietę poprawiającą kondycję cebulek. Jedzenie produktów, w których jest dużo witaminy A (marchew, masło, margaryna), B3 (cielęcina, kurczak) oraz E (orzechy włoskie, migdały), hamuje wypadanie włosów. Warto stosować olejek rycynowy, który nakłada się umytą szczoteczką do rzęs, na brwi. Przyspiesza wzrost włosków, sprawiając, że stają się silne i mocne. Zamiast olejku rycynowego można używać także oleju kokosowego lub soku z aloesu, które odżywiają oraz nawilżają cebulki.

Domowa maseczka na brwi

W domu warto przygotować również maseczkę z nasion kozieradki, które przyspieszają wzrost włosów:

  • Małą łyżeczkę nasion zanurz w wodzie
  • Po pięciu godzinach rozdrobnij kozieradkę na gęstą pastę
  • Dodaj olej kokosowy
  • Miksturę nakładaj na brwi na noc

Warto powtarzać zabieg dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące.

Próbowałaś naprawić swoje pęknięte oprawki, aby uniknąć dodatkowych kosztów? Pobierz Vision Express kod rabatowyi nie przepłacaj!

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43