kobieta z burzą loków
Image by LifetimeStock.com

Domowe sposoby na suche włosy są skuteczne i trwałe. Włosy stają się zdrowe, nawilżone, mocne i pełne blasku. Potrzebujesz do ich wykonania piwa, banana lub jajka.

Jakie są domowe sposoby na suche włosy?

Zniszczone włosy wymagają nie tylko właściwej pielęgnacji, ale też odpowiedniej diety i właściwych substancji odżywczych. Warto pamiętać, by suche włosy płukać zawsze zimną wodą, a nie ciepłą. Zimna woda zamyka łuski włosa, a dzięki temu stają się one bardziej błyszczące i delikatne w dotyku. Ważne, by przy pielęgnacji suchych włosów nie myć ich zbyt często (co 3 dni). Przy tego rodzaju włosach nie powinno się ich suszyć suszarką i nie należy stosować preparatów na bazie alkoholu, które dodatkowo je wysuszają.

Masaż głowy na suche włosy

Masaż głowy jest doskonałym pomysłem na suche włosy. Podczas masażu wmasuj delikatnie kilka kropel olejku rycynowego w skórę głowy i włosy, pozostaw na 20-30 minut i dokładnie spłucz ciepłą wodą.

Płukanka z gruszki na suche włosy

Suche włosy możesz ożywić płukanką z gruszki. Suche liście gruszki kupisz w każdym sklepie zielarskim. Łyżeczkę suchych liści zalej wrzątkiem i odstaw do przestygnięcia. Następnie odcedź napar przez sitko i wypłucz nim włosy. Wywar spłucz z głowy po około 15 minutach.

Odżywka z piwa na suche włosy

Odżywka z piwa doskonale nawilży, nada blask i zregeneruje zniszczone, suchy włosy. 0,25 szklanki piwa połącz z jajkiem i dokładnie wymieszaj. Następnie odżywkę nałóż na świeżo umyte włosy i spłucz po około 15 minutach.

Maseczka z siemienia lnianego

1/4 szklanki siemienia lnianego zaparz w gorącej wodzie (wlej tyle wody by zakryły ziarenka) i odstaw do przestygnięcia. Następnie po około 15 minutach napar odcedź i nałóż na włosy. W takiej postaci pozostaw przez 15-20 minut, po czym dokładnie umyj włosy. Siemię lniane sprawi, że zniszczone włosy będą odżywione i pełne blasku.

Maseczka z oleju i jajka

Maseczkę z oleju i jajka stosuje się przeważnie na końcówki włosów, ponieważ doskonale nawilża i wzmacnia je. Do jednego jajka dodaj 2-3 łyżki oleju rycynowego, oleju z pestek winogron lub oleju lnianego. Następnie dodaj kilka kropel soku z cytryny i dokładnie wymieszaj. Całość nałóż na końcówki włosów i trzymaj w takiej postaci 30 minut, po czym dokładnie spłucz ciepłą wodą. Maseczka z oleju i jajka oprócz tego, że wygładza włosy to również odżywia je.

Maseczka bananowa

Do jednego rozdrobnionego widelcem banana dodaj 2-3 łyżki olejku rycynowego, łyżeczkę miodu, kilka kropel soku z cytryny i 3 łyżki jogurtu naturalnego. Całość dokładnie wymieszaj i nałóż na włosy na 20 minut. Po tym czasie dokładnie spłucz wody. Maseczka bananowa spowoduje, że włosy będą gładkie, delikatne w dotyku i odżywione. 

Więcej na temat włosy pielęgnacja włosów