azjatycka kobieta ze zdrowymi, lśniącymi włosami
Image by LifetimeStock.com

Pierwsza pomoc dla suchych włosów – 5 domowych maseczek

azjatycka kobieta ze zdrowymi, lśniącymi włosami
Image by LifetimeStock.com

Włosy mogą być suche z wielu powodów: niewłaściwej pielęgnacji, przeciążenia zabiegami stylizacyjnymi, ale także genów. Suche włosy są też bardziej podatne na uszkodzenia i złamania.

 

Rynek kosmetyczny oferuje wiele rodzajów kosmetyków, które mają poprawić kondycję włosów i je nawilżyć, jednak czasem ich ceny są dość wysokie. Zanim sięgniesz po gotowy produkt drogeryjny lub udasz się na zabieg fryzjerski, wypróbuj domowe sposoby na suche włosy.

Domowe maseczki na suche włosy

Maseczka z miodem

Składniki: łyżka oliwy z oliwek, 2 łyżeczki miodu, 1 łyżeczka mąki, 1 łyżeczka maślanki.

Sposób przygotowania: Wymieszaj wszystkie składniki oprócz mąki i podgrzej około minuty w mikrofalówce Dodaj mąkę, by zagęścić substancję. Nałóż na mokre włosy. Zmyj po 20 minutach.

 

Maseczka z olejem rycynowym

Składniki: 1 łyżka oleju rycynowego, 3 łyżki nafty kosmetycznej, odżywka, którą zwykle stosujesz.

Sposób przygotowania: Wymieszaj olej rycynowy z naftą, zagęść odżywką. Nałóż na włosy, owiń włosy folią, po czym nałóż ręcznik na głowę. Po minimum pół godziny zmyj dokładnie włosy.

 

Maseczka owocowa

Składniki: 1 dojrzały banan, 1 jajko, pół dojrzałego awokado, 3 łyżeczki oliwy, 2 łyżeczki maślanki, 2 łyżeczki miodu.

Sposób przygotowania: Z banana i awokado zrób papkę. Wymieszaj z pozostałymi składnikami. Nałóż na włosy i pozostaw na pół godziny. Następnie dokładnie zmyj.

 

Maseczka aloesowa

Składniki: 5 liści aloesu, 1 łyżka miodu, 2 łyżki oliwy z oliwek, 1/3 szklanki ciepłej wody.

Sposób przygotowania: Liście aloesu obierz ze skórki, wszystko zmiksuj na gładką masę. Nałóż na włosy i skórę głowy. Owiń następnie głowę folią i ręcznikiem. Zmyj po 30 minutach.

 

Maseczka cytrynowa

Składniki: 1 łyżka oleju rycynowego, sok z połówki cytryny.

Sposób przygotowania: Olej podgrzej, wymieszaj z sokiem cytrynowym. Wsmaruj w skórę głowy, a następnie rozczesz grzebieniem na całą długość włosów. Gdy maseczka jest nałożona na włosy, nałóż czepek foliowy, na to wcześniej nagrzany ciepły ręcznik i pozostaw na 20 minut. Dokładnie zmyj.

 

Wymienione maseczki są doskonałymi domowymi sposobami na suche włosy. Żeby jednak nie dopuszczać do ich przesuszenia, dbaj też o właściwą codzienną pielęgnację;

  • nie wystawiaj włosów na działanie wysokich i bardzo niskich temperatur, wiatru – związuj włosy, nie pozwalaj im swobodnie rozwiewać się na wietrze. Przez chwilę wygląda to ładnie, ale bardzo przesusza włosy i naraża je na uszkodzenia mechaniczne;
  • ogranicz stosowanie suszarki, lokówki i prostownicy do włosów;
  • dopasuj szampon do skóry głowy, a odżywkę do kondycji włosów;
  • dbaj o właściwą dietę lub stosuj suplementy diety, które poprawią stan włosów, np. ze skrzypem polnym, pokrzywą czy nagietkiem.
 

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43