skóra placów
©purplequeue/fotolia

Sposoby na skórę schodzącą z palców: śmietana, szare mydło, peeling, witamina D

skóra placów
©purplequeue/fotolia

Schodząca skóra z palców może być oznaką odwodnienia organizmu, problemów skórnych czy reakcji alergicznych. Dłonie wyglądają mało estetycznie, skóra łuszczy się i powstają drobne rany. W takiej sytuacji może pomóc tłusta śmietana.

 

Schodząca skóra z palców, jej łuszczenie się, odbarwienie (najczęściej zaróżowienie, a nawet zaczerwienienie) oraz odpadające, suche płaty skórne nie tylko wyglądają źle, ale również są niebezpieczne dla zdrowia.

 

Jak zareagować:

  • Posmaruj palce tłustą śmietaną. Tłuszcz powinien pomóc w usunięciu martwego naskórka i szybszym budowaniu się nowego.
  • Zacznij myć dłonie szarym mydłem (Biały Jeleń). Jest antyalergiczne i polecane przy wszelkiego rodzaju problemach skórnych.
  • Wprowadź do diety produkty z dużą ilością witaminy D, która poprawi kondycję skóry – nabiał, ryby, awokado czy grzyby.
  • Peeling – zrób domowy peeling składający się z 2-3 łyżek oliwy z oliwek i łyżki cukru. Nałóż go na palce i potrzyj. Następnie zmyj pod bieżącą wodą i nałóż tłusty krem.
  • Ochraniaj dłonie przed nagłą zmianą temperatury powietrza – podczas zimy nakładaj na dłonie rękawiczki, a podczas gotowania staraj się nie trzymać dłoni przy palniku kuchennym czy parze z garnka.

 

Jeżeli schodząca skóra z dłoni pojawia się stale i z czasem powstają w jej miejscu rany, powinno się jak najszybciej udać do dermatologa, który zdiagnozuje problem oraz obierze drogę leczenia. Najczęściej na poważne zmiany skórne przepisuje się maści ze sterydami oraz kremy o silnym działaniu nawilżającym, bogate w witaminę D.  

Więcej na temat pielęgnacja skóry
Przeładuj

"Hotel Paradise": Tak Klaudia El Dursi przygotowywała się do nowej roli. Jak jej poszło?

zobacz 00:45