Przyciemnianie włosów
Image by LifetimeStock.com

Jak samodzielnie przyciemnić włosy bez farbowania i chemicznych środków?

Przyciemnianie włosów
Image by LifetimeStock.com

Włosy możemy samodzielnie przyciemnić za pomocą naparu z zaparzonej kawy lub czarnej herbaty, płukanki z kory dębu, orzecha włoskiego lub mieszanki octu i sosu sojowego. Dobrze sprawdzi się też gotowa henna kosmetyczna lub wcieranie olejków.

Oto sprawdzone sposoby, jak skutecznie przyciemnić włosy w domu:

  • Kawa lub czarna herbata. Napój trzeba zaparzyć i wystudzić, a następnie umyć głowę pod prysznicem, spłukać ją, przetrzeć i polać włosy esencją. Zanim naciągną kolor, napar z pewnością z nich spłynie, nie zaszkodzi więc polać włosy ponownie. Można też nalać większą ilość zaparzonej kawy (ma dodatkowo właściwości zmiękczające) lub herbaty do dużej miski i moczyć w niej głowę przez kilka minut.
  • Płukanki z ziół. Działanie przyciemniające mają szałwia, skrzyp, pokrzywa, rozmaryn, a także specjalne gotowe mieszanki apteczne. Zaparzamy je w misce, odcedzamy i płuczemy włosy na całej długości i nie spłukujemy roztworu. Możemy zastosować specjalny napar z szałwii: pół szklanki liści wrzucamy do wrzątku i odstawiamy na 8 godzin.
  • Kora dębu. Kupioną w sklepie zielarskim korę zalewamy wrzącą wodą, gotujemy 10 minut, odcedzamy przez gazę i stosujemy płukankę.
  • Orzech włoski. Rozłupujemy kilka orzechów, wrzucamy całe ze skorupkami do wrzątku i gotujemy 25 minut. Po wystygnięciu i odcedzeniu orzechów prosimy kogoś w rękawiczkach ochronnych o pomoc w polewaniu naparem włosów, gdyż bardzo barwi i można zabrudzić sobie szyję i ubranie. Spłukujemy po około pół godzinie, gdy włosy już podeschną.
  • Oleje. Efekty przyciemniające daje wcieranie we włosy olejku rycynowego, amli, nafty kosmetycznej, parafiny, oleju z orzechów włoskich czy makadamia. Dodatkowo oleje regenerują włosy zniszczone.
  • Henna. To naturalny sposób przyciemniania włosów, z widocznym od razu efektem. Stosujemy ją zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
  • Ocet i sos sojowy. Po umyciu włosów nie stosujemy odżywki i polewamy je mieszanką złożoną z pół szklanki octu i takiej samej ilości sosu sojowego.

Przeładuj

Hotel Paradise 2. Łukasz pojechał ostro po Ivanie: "To się wytnie?! Jest pantoflem Ani!"

zobacz 02:08