Kobieta z długimi rzęsami
© staras/Fotolia.com

Witaminy, olejki i delikatne traktowanie, czyli proste sposoby na długie rzęsy

Kobieta z długimi rzęsami
© staras/Fotolia.com

Gdy rzęsy są krótkie i wątłe, można je wzmocnić i wydłużyć dzięki odżywaniu ich przy pomocy olejków, witamin i gotowych preparatów do samodzielnego stosowania. Najlepsze efekty można osiągnąć, stosując terapię jednocześnie od wewnątrz i miejscowo.

Delikatne traktowanie to sposób na długie rzęsy

Rzęsy nie lubią, gdy się je tuszuje, podkręca na ciepło czy podrażnia przy zmywaniu wodoodpornego makijażu. Dlatego mogą wypadać i słabo rosnąć. Pierwszym krokiem, by wyhodować długie i zdrowe rzęsy, jest więc odpowiednie obchodzenie się z nimi. Nie wolno mocno trzeć oczu, ponieważ to bardzo osłabia rzęsy. Zamiast tego lepiej stosować płyny micelarne albo preparaty przeznaczone do demakijażu oczu, dzięki którym delikatnie i skutecznie można usunąć makijaż, nawet ten wodoodporny. Dokładne zmycie tuszu jest bardzo istotne w pielęgnacji rzęs i trzeba zwracać na to szczególną uwagę. Tym bardziej że niektóre kosmetyki wysuszają rzęsy i mogą prowadzić do nadmiernej łamliwości. Nie powinno się też używać zalotki na wytuszowanych rzęsach ani podkręcać ich tym przyrządem na gorąco.

Drogeryjne i apteczne odżywki oraz naturalne olejki

Kondycja rzęs poprawi się znacznie, jeśli miejscowo, bezpośrednio na włoski zostaną dostarczone substancje odżywcze.

 

Dostępne w drogeriach i w aptekach odżywki do rzęs i sera na porost są mniej lub bardziej skuteczne, występują w przedziale od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Jednak mogą podrażniać oczy i uczulać, a nieumiejętnie używane powodować przykre skutki dla zdrowia.

 

Domowe sposoby na długie rzęsy dają mniej spektakularne efekty, ale są tańsze i zwykle mniej podrażniają lub wcale tego nie robią. Regularne smarowanie na noc olejkiem rycynowym to sposób na długie rzęsy. Olejek ten jest bardzo tani, ale ma tendencję do podrażniania wrażliwej skóry wokół oczu i samych oczu. Najlepiej aplikować go przy pomocy oczyszczonej i zdezynfekowanej szczoteczki po zużytej maskarze. Także przy pomocy szczoteczki można aplikować np. wazelinę lub inne olejki, jak choćby z pestek winogron czy oliwę z oliwek. Wszystkie te substancje wzmacniają rzęsy i nadają im elastyczność.

Suplementacja witamin i minerałów

Najlepsze efekty można uzyskać, gdy stosuje się produkty przyspieszające porost rzęs zarówno miejscowo, jak i od środka. W tym celu można wspomóc się suplementami diety poprawiającymi wygląd włosów, skóry i paznokci, czyli zawierających witaminy A oraz E. Można też zwiększyć dzienną ilość spożywanych produktów zawierających te witaminy. Porost rzęs przyspieszają także witaminy z grupy B, witamina D, żelazo, cynk oraz kwasy omega-3 i omega-6.

 

Zanim zaproponowane kuracje zaczną przynosić efekty warto używać pogrubiająco-wydłużającego tuszu, który sprawi, że w pięć minut nasze rzęsy staną się długie i gęste.

 

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43