ciemne pachy
©inesbazdar/fotolia

Jak usunąć przebarwienia pod pachami – pozbądź się ich skutecznie

ciemne pachy
©inesbazdar/fotolia

Ciemne plamy pod pachami mogą być wynikiem złego sposobu pielęgnacji, np. stosowania kosmetyków z alkoholem, depilacji golarką lub woskiem. Z wymienionych sposobów pozbywania się włosków, najlepiej w ogóle zrezygnować.

 

Przebarwień pod pachami można pozbyć się domowymi sposobami – przy użyciu ogórków, owsianki, ziemniaków i skórki pomarańczowej.

Przyczyny ciemnych plam pod pachami

Przebarwienia pod pachami mogą pojawić się z różnych powodów: zaniedbania higieny, zbyt ciasnych ubrań, stosowania kosmetyków na bazie alkoholu, depilacji woskiem. Jeszcze inne przyczyny ciemnych plam pod pachami to wystawianie się na działanie promieni społecznych, wysuszenie skóry, zaburzenia hormonalne. Rzadko, ale zdarza się, że ciemna skóra to objaw poważnych chorób: choroby Addisona – niedoczynności kory nadnerczy i hemochromatozy – choroby metabolicznej spowodowanej nadmiernym wchłanianiem żelaza z przewodu pokarmowego.

  1. Na przebarwienia pod pachami - wyciąg z ogórków

Pierwszym domowym sposobem na pozbycie się uciążliwych plam pod pachami jest nakładanie preparatu z ogórka – sokiem z ogórka połączonym ze szczyptą kurkumy należy przemywać pachy minimum raz dziennie.

  1. Mieszanka z owsianki

Na ciemne plamy pod pachami pomoże łyżka płatków owsianych wymieszana z łyżką miodu i sokiem z połowy cytryny. Papkę należy umieścić na skórze na minimum godzinę, a następnie spłukać. Najlepiej wykonywać tę czynność dwa razy w tygodniu.

  1. Ziemniaczana papka

Na podrażnienia skóry warto zastosować ziemniaki. Zaleca się starcie schłodzonego ziemniaka (za pomocą tarki), a następnie naniesienie na pachy na kwadrans. Aby zobaczyć efekty, konieczne jest codzienne powtarzanie tego zabiegu.

  1. Skórka pomarańczowa

Warto wypróbować sproszkowaną skórkę pomarańczową. Najpierw należy zetrzeć skórkę pomarańczy i położyć na słońcu, aby wyschła. Później należy zmielić skórkę na proszek i dodać do niej mleko, tak, aby powstała gęsta papka. Taką mieszaniną warto masować skórę przez około 10 minut dwa razy w tygodniu.

Po wykonaniu każdego domowego zabiegu, należy przemyć skórę letnią wodą.

Ciemne plamy pod pachami w ciąży

Za przebarwienia pod pachami w ciąży odpowiada zwykle burza hormonalna. Na skutek działających od wewnątrz estrogenów i promieni słonecznych z zewnątrz, dochodzi do zwiększonej produkcji melaniny, regulującej kolor skóry. Warto stosować kemy z filtrem i unikać ekspozycji podrażnionych miejsc na działanie promieni słonecznych. Zazwyczaj po porodzie zmiany skórne ustępują samoistnie.

Ciemne plamy pod pachami po goleniu

Golenie skóry powoduje podrażnienie wrażliwej części naskórka. Golenie maszynką zalicza się do czynników drażniących. Skóra może mieć czerwony kolor lub wyglądać jak osmolona. Idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa.


Więcej na temat pielęgnacja ciała
Przeładuj

Paulina Krupińska zdradziła, o jakim zawodzie marzy jej córeczka! Tata, Sebastian Karpiel Bułecka, nie jest szczęśliwy!

zobacz 02:08