Kobieta z zamkniętymi oczami jest poddawana zabiegom kosmetycznym. Ma na twarz nakładaną maskę.
ⓒpuhhha/Fotolia.com

Domowe maseczki pod oczy – na rozjaśnienie cieni i regenerację skóry

Kobieta z zamkniętymi oczami jest poddawana zabiegom kosmetycznym. Ma na twarz nakładaną maskę.
ⓒpuhhha/Fotolia.com

Maseczki pod oczy powinny mieć przede wszystkim działanie nawilżające i regenerujące. Skóra pod oczami jest o wiele cieńsza niż na reszcie twarzy, dlatego szybciej się przesusza i łatwiej ją uszkodzić.

 

Skóra pod oczami wymaga wyjątkowej pielęgnacji i nie powinno się stosować na nią kremów do twarzy, a jedynie kosmetyki specjalnie do tego przeznaczone.

Ogórkowa maseczka pod oczy – rozjaśnia cienie

Maseczka ogórkowa ma działanie odświeżające i lekko rozjaśniające. Pozwala zredukować cienie pod oczami i odświeżyć spojrzenie. Ogórki zawierają kwas fenolowy i peroksydazy, które pobudzają krążenie, a tym samym pomagają wyrównać koloryt skóry i zmniejszyć lekką opuchliznę.

Sposób przygotowania: Pół świeżego ogórka zetrzyj na drobnej tarce, a następnie odciśnij nadmiar wody. Nałóż na powieki i pod oczy i przykryj wacikami kosmetycznymi. Zmyj po 20 minutach i spłucz twarz zimną wodą.

Ziemniaczana domowa maseczka pod oczy – na opuchliznę

Maseczka z ziemniaka zmniejsza obrzęki wokół oczu, dlatego jest wskazana przede wszystkim osobom, które budzą się z opuchniętą twarzą.

Sposób przygotowania: Umyj, obierz i zetrzyj na drobnej tarce lub zblenduj na papkę jeden ziemniak. Odsącz nadmiar wody i nałóż mus pod oczy, przykrywając go płatkami kosmetycznymi. Zmyj zimną wodą po 20 minutach.

Domowa maseczka żelatynowa – na pękające naczynka i cienie pod oczami

Żelatyna poprawia koloryt skóry dzięki zawartości witaminy K. Poza tym ma działanie rozjaśniające, dlatego warto ją stosować przy problemach z cieniami pod oczami oraz pękającymi naczynkami.

Sposób przygotowania: Rozpuść pół łyżeczki żelatyny w gorącej wodzie. Gdy ostygnie, nałóż pod oczy i pozostaw na 30 minut. Po tym czasie zmyj ciepłą wodą.

Regenerująca domowa maseczka – odżywczy miód

Miód ma silne właściwości odżywcze, nawilżające, a także lekko rozjaśniające. Łagodzi podrażnienia skóry, a jednocześnie pobudza procesy regeneracyjne. Skóra po tej domowej maseczce pod oczy jest elastyczniejsza, dzięki czemu zmniejsza się widoczność zmarszczek oraz zapobiega się pojawianiu kolejnych.

Sposób przygotowania: Wymieszaj łyżeczkę miodu naturalnego z łyżeczką mleka w proszku. Papkę nałóż na skórę oczu i zmyj chłodną wodą po 20 minutach.

Wazelina pod oczy – nawilżenie skóry i redukcja worków pod oczami

Wazelina kosmetyczna dobrze zabezpiecza skórę przed przesuszeniem oraz działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Wazelina stosowana pod oczy opóźnia pojawianie się zmarszczek i lekko nawilża skórę. Zapobiega także workom pod oczami. Wazelinę należy delikatnie wklepywać pod oczy, ale można ją nakładać tylko na noc, ponieważ w ciągu dnia doprowadzi do rozmazywania się makijażu. Nie należy jej wsmarowywać w skórę, gdyż w ten sposób niepotrzebnie naciąga się skórę.

 

Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49