kobieta siedzi na fotelu u fryzjera obok stoi fryzjerka
©oneinchpunch/Fotolia

Sauna na włosy – spa dla włosów

kobieta siedzi na fotelu u fryzjera obok stoi fryzjerka
©oneinchpunch/Fotolia

Sauna na włosy (z ang. Sauna Micro Mist), regeneruje zniszczoną strukturę włosa, zapewniając jej optymalne nawilżenie. Zabieg można wykonać w salonie fryzjerskim lub samodzielnie w domu. Sauna na włosy pomoże osobom, które mają bardzo wysuszone włosy, szczególnie zniszczone koloryzacją.

  1. Domowa sauna do włosów

Najpierw umyj dwukrotnie włosy delikatnym szamponem. Zwróć uwagę, aby w składzie nie było silikonów i SLS - Sodium Lauryl Sulfate oraz SLES - Sodium Laureth Sulfate. Wymienione detergenty dokładnie czyszczą włosy, ale jednocześnie przesuszają i podrażniają skórę. Podczas mycia delikatnie masuj skórę głowy. Po spłukaniu szamponu osusz włosy ręcznikiem, a następnie nałóż ulubioną maskę. Rozczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach, a następnie nałóż czepek foliowy. Przez 15 minut trzymaj głowę nad miską z gorącą wodą. Po kwadransie opłucz włosy na przemian ciepłą i chłodną wodą – umożliwi to dokładne zamknięcie się łuski. Teraz wystarczy nałożyć odżywkę bez spłukiwania. W sklepach można też kupić gotową, przenośną saunę do włosów, podłączaną do suszarki lub w wersji czepka termicznego.

  1. Sauna parowa na włosy w salonie fryzjerskim

Po dwukrotnym umyciu włosów i nałożeniu maski, odżywki lub zastosowaniu ampułki, długie i półdługie włosy są upinane. Następnie siada się pod aparatem w kształcie kopuły. W urządzeniu znajduje się pojemnik z wodą destylowaną – kiedy nagrzeje się ona do 40 stopni Celsjusza, spod kopuły zaczyna się wydostawać para wodna. W niektórych salonach wykorzystuje się mgłę wodną, wytwarzaną przez fale ultradźwiękowe. Cząsteczki mgły są lżejsze, dzięki czemu włosy regenerowane są od naskórka po najgłębszą warstwę. Po 20 minutach włosy są płukane naprzemiennie ciepłą i chłodną wodą, suszone i układane. Cena takiego zabiegu na długich włosach to średnio 50 złotych, na krótkich – 30 złotych.

Sauna na włosy – działanie i korzyści

Włosy, szczególnie zimą i latem, potrzebują odżywienia i wzmocnienia. Ciepło ułatwia składnikom aktywnym wniknięcie w głąb struktury włosa. Intensywnego nawilżenia potrzebują zwłaszcza włosy farbowane. Zabiegi fryzjerskie, takie jak: zmiana koloru, balejaż, ondulacja oraz kosmetyki do stylizacji włosów: żele, pianki, lakiery, wysuszają, zlepiają i uszkadzają włosy. Sauna na włosy sprawia, że włosy stają się lśniące, odżywione, łatwo się rozczesują. Taki efekt zawdzięczamy w dużej mierze keratynie i D-pantenolowi. Z włosów usunięte zostają resztki po koloryzacji i stylizacji. Sauna pomoże osobom, które mają problem z wypadającymi włosami. Przy okazji oczyszcza się także cera. Najlepiej wykonywać zabieg raz w miesiącu.

Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43