Usmiechnieta kobieta w rozpuszczonych włosach.
Image by LifetimeStock.com

Domowa maseczka z alg i kefiru dla każdego typu skóry

Usmiechnieta kobieta w rozpuszczonych włosach.
Image by LifetimeStock.com

Domowa maseczka z alg działa jak serum. Pomoże uregulować równowagę kwasowo-zasadową, co widocznie ujędrni i uelastyczni skórę. Maseczka ma właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Domowa maseczka z alg jest bezpieczna i przeznaczona dla każdego typu cery.

Właściwości i działanie domowej maseczki z alg

Algi morskie są bogate w witaminy PP, B, C, K i E. Zawierają beta-karoten i mikroelementy. Maseczka z alg ma właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Domowa maseczka z alg i kefiru rozjaśni skórę na twarzy. Poprawi jej wygląd i koloryt. Przyniesie ukojenie suchej, popękanej i łuszczącej się skórze. Pomoże zlikwidować przebarwienia, wypryski i zaczerwienienia. Domowa maseczka z alg zadziała jak serum – będzie regulowała funkcjonowanie gruczołów łojowych i opóźni proces starzenia komórek. Pomoże uregulować równowagę kwasowo-zasadową, co widocznie ujędrni i uelastyczni skórę. Maseczka z alg ma działanie ściągające – możną ją nakładać po zabiegach oczyszczających skórę. Domową maseczkę z alg można nakładać na wszystkie partie ciała, które wymagają regeneracji.

Domowa maseczka z alg i kefiru – przygotowanie

Do przygotowania domowej maseczki z alg i kefiru potrzebujesz jednej łyżeczki alg morskich (można je kupić np. w sklepach internetowych) oraz jednej łyżeczki kefiru lub jogurtu naturalnego. Składniki dokładnie wymieszaj i dolej łyżkę niegazowanej wody mineralnej. Konsystencja kosmetyku powinna przypominać gęstą papkę. Maseczkę nałóż na twarz oraz szyję na ok. 20 min. Następnie zmyj kosmetyk letnią wodą.

 

Domowa maseczka z alg jest bezpieczna i przeznaczona dla każdego typu cery. Można wykonywać ją 1-2 razy w tygodniu. Maseczka z alg przyniesie lepsze efekty jeżeli przed jej nałożeniem skóra na twarzy zostanie dokładnie oczyszczona np. domowym peelingiem z soku z pomarańczy i mąki kukurydzianej. 

Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30