Młoda kobieta mierzy sobie obwód klatki piersiowej.
©kei907/Fotolia.com

Jak poprawić wygląd biustu? Biustonosze push-up, ćwiczenia piersi, kosmetyki ujędrniające

Młoda kobieta mierzy sobie obwód klatki piersiowej.
©kei907/Fotolia.com

Dla kobiet z małymi piersiami stworzono bieliznę typu push-up, która podnosi biust oraz nadaje mu jędrność. Warto też ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej, dzięki czemu piersi będą większe nawet bez stanika. Pomocne są też kosmetyki ujędrniające biust, np. serum lub kremy.

 

Małe piersi dla kobiety mogą być powodem kompleksów lub frustracji. Jeśli jest to poważny problem dla pań, warto zająć się nim domowymi sposobami. Gdy te metody nie pomagają, ostatnią deską ratunku jest wizyta u chirurga plastycznego.

 

Ubrania, biustonosze push-up

 

Push-up jest typem biustonosza, który preferują kobiety z małym biustem. Ten rodzaj bielizny jest wyposażony w piankę, która daje wrażenie większych piersi. Dodatkowo stanik ten podnosi biust oraz czyni go bardziej jędrnym i okrągłym. Dobrym pomysłem jest też właściwie dobrana garderoba. Kobietom z małym biustem poleca się bluzki z falbankami, żabotami lub wzorami w okolicy piersi, które powiększają go wizualnie. W tym celu warto wybierać też sukienki w jasnych barwach.

 

Ćwiczenia powiększające piersi, masaż lodem

 

Klatka piersiowa jest wyposażona w mięśnie, które można trenować. Dzięki temu piersi staną się bardziej jędrne i podniesione. Ćwiczenia te można wykonywać zarówno w domu, jak i na siłowni, gdzie trener ułoży specjalny zestaw ćwiczeń w tym kierunku. Za pomocą treningów biust będzie miał ładniejszy kształt oraz będzie wyglądał na większy. Ćwiczenia, które można wykonywać w domowych warunkach to:

  • ściskanie piłki przed sobą,
  • klasyczne pompki,
  • pompki przy ścianie w pozycji stojącej (min 2 serie po 15 razy),
  • prostowanie ramion i złączanie ich na wysokości piersi (min 15 powtórzeń),
  • wymachiwanie rękoma w przód i tył przy wciągniętym brzuchu na stojąco (4 serie po 10 razy).

 

Również umiejętny masaż może zwiększyć objętość biustu. Szczególnie poleca się nacieranie go lodem lub śniegiem, ponieważ zimno obkurcza naczynia krwionośne w piersiach, co naturalnie odżywia te części ciała.

 

Kosmetyki powiększające objętość biustu

 

W drogeriach istnieje wiele kosmetyków ujędrniających biust. Należy je wcierać po kąpieli okrężnymi ruchami w piersi. Popularne kosmetyki to np. serum do biustu, który ujędrnia skórę oraz poprawia jej wygląd. Pomocne są też kremy do twarzy. Jednak efekty stosowania tego preparatu widać po regularnym stosowaniu przez kilka tygodni.

Przeładuj

Metamorfozy uczestniczek "Hotel Paradise"! Która z nich przeszła największą przemianę?

zobacz 01:27