śliczna pani uśmiecha się
Image by LifetimeStock.com

Rośliny na wzmocnienie włosów: imbir, czarna rzepa, pokrzywa, skrzyp polny i chrzan

śliczna pani uśmiecha się
Image by LifetimeStock.com

Imbir, chrzan, pokrzywa, skrzyp polny, czy czarna rzepa, doskonale wzmocnią włosy i ich cebulki.  Te rośliny poprawią ukrwienie skóry głowy i zapobiegną nadmiernemu łojotokowi.

Imbir na wypadające włosy

Imbir zapobiega powstawaniu łupieżu, łuszczycy i wypadaniu włosów. Nadaje połysk włosom. Wykorzystywany jest jako dodatek do szamponów i maseczek.

Sok z czarnej rzepy wzmacnia włosy

Czarna rzepa zawiera substancje, które zapobiegają wydzielaniu łoju i podnoszą wilgotność skóry. Roślina zwalcza także grzyby, bakterie i dostarcza właściwych składników odżywczych. Sok z rośliny należy wycisnąć do szklanki lub kubka, a następnie wsmarować go w skórę głowy. Zaleca się pozostawienie go na głowie przez około 30 minut. Po tym czasie włosy należy umyć. Czarną rzepę należy stosować codziennie przez 7-10 dni.

Pokrzywa wzmacnia cebulki włosów

Pokrzywa zawiera flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne i wiele witamin, które redukują łojotok i wzmacniają cebulki włosów. Z rośliny produkuje się wiele szamponów i maseczek do włosów.

Skrzyp polny zapobiega wypadaniu włosów

Skrzyp polny zawiera flawonoidy, związki mineralne, kwasy organiczne i krzemionkę, które zapobiegają wypadaniu włosów, przyspieszają ich porost i wzmacniają cebulki. Wykorzystywany jest w wielu preparatach do włosów.

Chrzan zwalcza łupież

Chrzan zawiera siarkę, witaminy A, B, C i E, które działają na włosy odżywczo i nawilżająco. Roślina zwalcza łupież i wzmacnia cebulki włosów. W dodatku leczy grzybicę skóry i redukuje łojotok. Z chrzanu produkuje się maseczki i wcierki do włosów. Zaleca się ich codzienne stosowanie. 


 

Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Poznali się na planie "BrzydUli", do dziś są bardzo szczęśliwą parą! Kim jest o 20 lat starszy partner Julii Kamińskiej?

zobacz 01:27