śliczna pani z rozpuszczonymi włosami
Image by LifetimeStock.com

Wzmocnij włosy odpowiednią pielęgnacją

śliczna pani z rozpuszczonymi włosami
Image by LifetimeStock.com

Wzmocnienie włosów i ich cebulek zależy przede wszystkim od diety i pielęgnacji włosów. Piękne i zdrowe włosy można uzyskać dzięki zdrowej diecie bogatej w witaminę C, cynk i wapń. Podczas pielęgnacji włosów należy unikać ich prostowania, suszenia, czy kręcenia.

Sposoby na wzmocnienie włosów i cebulek

Włosy można wzmocnić stosując odpowiednią ich pielęgnację. Warto też zadbać o dietę, zdrowie i samopoczucie, gdyż procesy psychiczne i fizyczne również mają wpływ na rozwój włosa.

Mycie włosów 3-4 razy w tygodniu

Staraj się myć włosy 3–4 razy w tygodniu. Najlepiej używaj do kąpieli ziołowego szamponu, mającego w składzie pokrzywę bądź skrzyp polny. Unikaj codziennego mycia włosów, chyba że mają tendencję do nadmiernego przetłuszczania się. Podczas mycia włosów warto zastosować masaż głowy opuszkami palców, który poprawia krążenie.

Nałożenie masek i odzywki wzmocni włosy

Po umyciu włosów należy zastosować odpowiednie odżywki do włosów i maseczki. Substancje zawarte w specyfikach wnikają w głąb włosa, a dzięki temu staje się on mocniejszy i odżywiony.

Szczotkowanie oczyszcza włosy

Szczotkować włosy warto przed każdym ich umyciem, gdyż podczas rozczesywania mokrych doprowadzamy do kruszenia się włosów. Nie należy szczotkować włosów od razu po umyciu, gdyż wtedy są najbardziej wrażliwe na uszkodzenia. Wilgotne włosy warto rozczesywać grzebykiem o szerokich ząbkach lub szczotką wykonaną z naturalnego włosia. Ponadto zaleca się czesanie włosów kilka razy dziennie, gdyż proces ten oczyszcza włosy z zanieczyszczeń.

Suszenie, prostowanie, lokowanie szkodzi strukturze włosa

Należy unikać suszenia, prostowania i lokowania włosów, ponieważ zbyt wysoka temperatura źle wpływa na strukturę włosa. Jeśli musisz koniecznie wysuszyć włosy, kup specjalny preparat, dostępny w każdej drogerii, który ochroni włos przed wysoką temperaturą (nawet do 220 stopni).

Upinanie włosów osłabia je

Na włosy i cebulki niekorzystnie wpływają upięte fryzury, szczególnie gumką. Dlatego zamiast wiązać je gumką, kup spinkę do włosów i podepnij je.

Właściwa dieta wpływa na budowę włosa

Odpowiednia dieta także ma wpływ na budowę włosa. Dlatego warto jadłospis poszerzyć o warzywa, ryby, orzechy, jaja, owoce, które zawierają duże ilości witaminy C, wapnia i cynku.


Więcej na temat pielęgnacja włosów
Przeładuj

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego rok po śmierci. Rodzina jest bezsilna. Chcą postawić mu pomnik, ale jest problem

zobacz 00:43